DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Kas notiek ar invaliditāti Latvijā?

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Tradicionāli 3.decembris Pasaulē tiek atzīmēts, kā cilvēku ar invaliditāti diena. Šajā dienā Valsts un pašvaldību iestādes, nevalstiskās organizācijas un sabiedrība kopumā organizē un piedalās dažādos pasākumos, lai vēlreiz un vēlreiz atkārtotu par cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgām iespējam dzīvot sabiedrībā.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” šo dienu atzīmē jau kopš 1993.gada, kad sāka organizēt kultūrizglītojošus pasākumus tādejādi iedrošinot cilvēkus ar invaliditāti aktīvi piedalīties sabiedrības dzīvē. Šajā dienā nevalstiskā organizācija “Apeirons” ir organizējusi apmācības, seminārus, konferences, akcijas un dažādas kampaņas, lai šajā dienā vērstu mazliet lielāku sabiedrības uzmanību invaliditātes jautājumiem.

Jau piekto gadu pēc kārtas sadarbojoties ar Tiesībsarga biroju un Latvijas Nacionālo bibliotēku, invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” organizē pasākumu ciklu, lai tuvāk aplūkotu kādu konkrētu problēmu, parādītu jaunas iespējas un rastu risinājumus sasāpējušām situācijām invaliditātēs jomā.

Šogad ir ieplānots vairāku pasākumu cikls, lai noskaidrotu, kā sabiedrība uztver cilvēkus ar invaliditāti un vai sabiedrībā vēljoprojām pastāv dažādi stereotipi un aizspriedumi.

Pirmais pasākums, kas norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās no 10:00-12:00 ir konference “Cilvēks un vērtība”, kurā ir aicināti Latvijā nozīmīgi cilvēki, paust savu viedokli par sabiedrības un invaliditātes mijdarbību. Konferencē uzstāsies pazīstami kultūras un mākslas cilvēki, kā arī labi zināmi ārsti, zinātnieki un uzņēmēji. Konference ir slēgta tipa, un šajā konferencē par piedalīties tikai ar ielūgumiem.

Dienas pasākums ir plānots, kā iedvesmas meistarklase  “Kā radīt idejas, kas pārdod sevi pašas? Kā izgudrot velosipēdu no jauna, lai radītu inovatīvu produktu?” kurā cilvēkiem būs iespēja paskatīties uz savu situāciju no malas, citām acīm un rast jaunas idejas un risinājumus.

Kā noslēguma pasākums ir “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2019”, kurā īpaši tiks atzīmētas tās organizācijas un cilvēki, kuri šajā gadā paveikuši kādu īpašu darbu, lai iekļautu cilvēkus ar invaliditāti sabiedrībā.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” joprojām uzsver, ka īpaša valsts un sabiedrības uzmanība ir jāpievērš tādām jomām, kā – izglītība, sabiedrības informēšana, vides pieejamība, veselība, dažādu pakalpojumu savlaicīga pieejamība un nodarbinātība.

Par apvienību “Apeirons”

Apvienība Apeirons ir cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvības nevalstiskā organizācija, kuras darbības prioritātes ir pieejamas vides attīstība, sociālo pakalpojumu dažādošana, nodarbinātība, sabiedrības informēšana, brīvprātīgais darbs un izglītība.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU