DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

CAA un IATA paraksta saprašanās memorandu par informācijas apmaiņu

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) un Starptautiskā gaisa transporta asociācija (IATA) šodien, 20. novembrī, parakstīja saprašanās memorandu par savstarpējās informācijas apmaiņu un tās tālāku izmantošanu aviācijas drošuma un drošības uzlabošanā.

Saprašanās memorands ļaus ātrāk un efektīvāk uzlabot aviācijas drošumu un drošību Latvijā un pasaulē, jo abas puses apmainīsies ar inspekciju laikā iegūto informāciju, kas var ietekmēt aviācijas drošību, kā arī par redzējumu, kā šos riskus novērst. Tādējādi Latvija varēs aplūkot riskus, kas konstatēti citviet pasaulē, analizējot, vai šāda veida drošības riski ir attiecināmi uz Latviju, bet citas organizācijas – iegūt informāciju, kas ļaus uzlabot aviācijas drošību viņu valstīs.

CAA direktors Māris Gorodcovs norāda: “Pasažieru drošība ir aviācijas pamatlikums, tādēļ aviācijas nozari uzraugošajām iestādēm ir būtiski apmainīties ar informāciju par riskiem, kas var ietekmēt nozares drošību. Vienlaikus jārēķinās, ka arī industrija mainās, tādēļ arī uzraudzības iestādēm ir jāmainās un jāstrādā efektīvāk. Esam gandarīti, ka nākotnē aviācijas nozare kļūs vēl drošāka, spējot analizēt vēl vairāk informācijas par aviācijas drošības riskiem”.

IATA Eiropas reģionālais viceprezidents Rafaels Švarcmans (Rafael Schvartzman) uzsver: “IATA ir priecīga paplašināt sadarbību ar Latviju civilās aviācijas drošības jomā, izmantojot nozares audita programmas. IATA atzinīgi vērtē sadarbību ar CAA ekspertiem un nākotnē visi būs ieguvēji, uzlabojot gaisa kuģu lidojumu drošuma uzraudzību”.

Saprašanās memorands paredz, ka abas puses pielāgo informācijas sistēmas, lai Latvija varētu apmainīties ar IATA iegūto drošības informāciju darbības drošības auditos un zemes operāciju drošības auditos. Vienlaikus puses apņēmušās identificēt viņu rīcībā visatbilstošāko drošības informāciju riska samazināšanai un ar šo informāciju savstarpēji dalīties.

Vienlaikus informācijas apmaiņa ļaus ekonomēt uzraudzības iestāžu resursus, ievērojot, ka aviācijas nozare tiek auditēta gan no starptautisko organizāciju puses, gan no valstu uzraudzības iestādēm. Tādā veidā tiks novērsta auditu dublēšanās, kas savukārt ļaus uzraugošajām iestādēm koncentrēties uz auditu laikā konstatētajiem riskiem un to novēršanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU