DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija turpina aktīvi izmantot OECD sniegtās iespējas

2019. gada 22. oktobra Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts kārtējais informatīvais ziņojums par Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (The Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD). Ziņojums sagatavots sadarbībā ar iesaistītajām valsts pārvaldes iestādēm un sniedz pārskatu par Latvijas paveikto OECD rekomendāciju un labās prakses ieviešanā, kā arī nosaka turpmākās prioritātes sadarbībai ar OECD.

Ziņojumā secināts, ka OECD sniegtās rekomendācijas ir būtisks atbalsts politikas plānošanas dokumentu izstrādē un reformu īstenošanā, kā arī saglabājas augsts uzticības līmenis OECD ekspertīzei un labajai praksei. Pārskata periodā Latvija ir aktīvi izmantojusi dalības OECD sniegtās iespējas, saņemot izvērtējumus un rekomendācijas par Latvijai svarīgiem jautājumiem: aktīvās darba tirgus politikas pasākumi, digitālā transformācija, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas sistēmas darbības efektivitāte, prasmju stratēģija.

Būtisku ieguldījumu Latvijas rīcībpolitikas pilnveidošanā sniegs 2019. gadā publicētais regulārais OECD Ekonomikas pārskats par Latviju, kā arī Latvijas Vides raksturlielumu pārskats.

Turpinot līdzšinējo Latvijas sadarbību ar OECD, dažādu jomu Latvijas eksperti arvien aktīvāk iesaistās OECD darbā, gan sniedzot ieguldījumu OECD labās prakses un rekomendāciju izstrādē, gan iesaistoties OECD komiteju darba organizēšanā un vadīšanā. Tāpat pieaug Latvijas ekspertu iesaiste citu valstu izvērtējumos un OECD kapacitātes stiprināšanas projektos trešajās valstīs.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU