DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valdība atbalsta izmaiņas Jūras kodeksā

Otrdien, 22. oktobrī Ministru Kabinets (MK) nolēma papildināt Jūras kodeksu un pārņemt tajā  Eiropas Savienības (ES) direktīvu normas un starptautisko konvenciju grozījumus, kas attiecīgi ietver nosacījumus par zvejnieku nodarbinātību, kā arī nodrošina jūrnieku aizsardzību gadījumos, kad jūrnieki nonāk gūstā pirātisma un bruņotas laupīšanas rezultātā.

Satiksmes ministrijas sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā” pārņem Starptautiskās Darba konferences pērn jūnijā apstiprinātos grozījumus 2006. gada Konvencijas par darbu jūrniecībā (MLC) Kodeksā. Minētie MLC kodeksa grozījumi paredz, ka dalībvalstīm ir jānodrošina jūrnieku aizsardzība gadījumos, kad jūrnieki nonāk gūstā pirātisma un bruņotas laupīšanas rezultātā. Attiecīgi likumprojektā ir noteikts, ka minētajos gadījumos jūrnieka darba līgums turpinās un jūrniekam tiek maksāta darba alga. Pārejas noteikumos ir paredzēts, ka minētie grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar MLC kodeksa atbilstošiem grozījumiem, kas paredzēts 2020. gada 26. decembrī.

Ņemot vērā kuģu īpašnieku izrādīto interesi, likumprojekts atšķirībā no pašlaik spēkā esošā regulējuma paredz iespēju reģistrēt Kuģu reģistrā kuģus, kas ir vecāki par 23 gadiem, bet ne vecāki par 30 gadiem. Vienlaikus, lai nodrošinātu kuģošanas drošību un novērstu starptautiskajiem drošības standartiem neatbilstošu kuģu reģistrāciju, minētajiem kuģiem ir jāatbilst likumprojektā noteiktajām prasībām (saistībā ar kuģa aizturēšanu un ostas valsts kontroles inspekcijām). Tāpat tiek precizēts, ka minētie kuģu reģistrācijas nosacījumi neattiecas uz kuģiem, kuri tiek izmantoti tikai Latvijas ūdeņos un neveic starptautiskus reisus, pasažieru kuģiem, kuri tiek izmantoti reisos starp Baltijas jūras ostām, un kuģiem, kuri paredzēti valsts dienestu funkciju veikšanai.

Tāpat likumprojekts paredz papildināt Jūras kodeksu ar jaunu sadaļu, kas ietvertu nosacījumus par zvejnieku nodarbinātību, kā arī deleģējumu MK izdot noteikumus, nosakot Direktīvā 2017/159/ES paredzētos zvejnieku nodarbinātības speciālos jautājumus.

Lai grozījumi likumā stātos spēkā, tie vēl jāpieņem Saeimā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU