DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
2
2

Izglītības jomas eksperti diskutēs par augstākās izglītības pārvaldību Latvijā

Trešdien, 2019. gada 25. septembrī, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA", Arhitektūras un mediju centrā H20, norisināsies Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā diskusija “Kā restartēt akadēmisko karjeru: atbildīga un motivējoša cilvēkresursu politika”.  Interesenti aicināti diskusiju vērot tiešraidē IZM tīmekļvietnē un Facebook.

Pasākumā savā pieredzē dalīsies augstskolu pārstāvji: Didzis Bērziņš (pētnieks) aicinās uz sarunu par to, kā veidot motivējošu cilvēkresursu politiku augstskolā, Klāvs Sedlenieks (RSU) stāstīs par akadēmisko izaugsmi un kvalitāti, Agris Ņikitenko (RTU) iepazīstinās  ar studiju programmu attīstības cikliem un docētāju kompetences problemātiku, savukārt  Guntars Kitenbergs (LU) iepazīstinās ar tēmu “Pētniecība kā balsts docētājiem un iespēja nākotnei”.

Pasākuma otrajā daļā norisināsies vairākas ideju darbnīcas, kurās diskusiju dalībnieki dalīsies pieredzē par akadēmiskā personāla profesijas problemātiku, kompetencēm, karjeras modeli, izaugsmes iespējām un paaudžu nomaiņas izaicinājumiem. Runāsim par akadēmiskā un zinātniskā darba nedalāmību un balansu, akadēmiskā darba drošību, nosacījumiem, riskiem,  ieguvumiem, kā arī par augstskolu cilvēkresursu vadības politiku. Noslēgumā tiks apkopoti iespējamie risinājumi un scenāriji akadēmiskās karjeras restartam Latvijā.

25. septembra diskusija ir daļa no plašāka četru diskusiju cikla par augstākās izglītības pārvaldību Latvijā. Diskusijās iegūtie secinājumi tiks izmantoti, izstrādājot konceptuālo ziņojumu valdībai par augstākās izglītības pārvaldības modeļa maiņu un izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.-2027. gadam.

  • Otrā diskusija noritēs 23.oktobrī – “Latvijas augstskolas uz pasaules kartes” ;
  • Trešā diskusija notiks 27.novembrī – “Pārvaldības un attīstības izaicinājumi”;
  • Diskusiju cikls noslēgsies 4.decembrī – “Sadarbība un resursu koplietošana”.

Interesentus aicinām vērot 25. septembra diskusiju tiešraidē IZM tīmekļvietnē un Facebook kontā. Informācija par iespēju attālināti iesaistīties diskusijā pasākuma dienā būs pieejama ministrijas sociālajos tīklos.

Vairāk informācijas un diskusijas programma IZM tīmekļvietnē: https://ej.uz/njwv

Plašāka informācija: Inese Lūsēna-Ezera, inese.lusena-ezera@izm.gov.lv, 67047905

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU