DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. augustā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LU norisinās Eiropā nozīmīgākā vasaras skola loģikā, valodā un informācijā

No 5. līdz 16. augustam Latvijas Universitātē norisinās nozīmīgākais un ievērojamākais ikgadējais akadēmiskais un izglītojošais pasākums “Eiropas Vasaras skola loģikā, valodā un informācijā (The European Summer School in Logic, Language and Information - ESSLLI), kas pulcē datorzinātniekus, loģiķus, valodniekus, psihologus, filozofus, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas profesionāļus no 40 pasaules valstīm, lai studētu loģiku, valodu, informāciju un to sasaisti.

ESSLLI vasara skola norisinās jau 31. reizi, bet Rīga un kāda no Baltijas valstīm par norises vietu izraudzīta pirmo reizi. Šogad vasaras skola pulcē vairāk nekā 300 dalībniekus no 40 pasaules valstīm: Francijas, Vācijas, Itālijas, Austrijas, Beļģijas, Kanādas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Ķīnas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Ēģiptes, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Indijas, Īrijas, Japānas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Luksemburgas, Melnkalnes, Nīderlandes, Norvēģijas, Filipīnām, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Singapūras, Slovākijas, Slovēnijas, Dienvidkorejas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Lielbritānijas, Ukrainas un Polijas.

Šī gada ESSLLI vasaras skola ietver 45 pamata, ievada un padziļināta līmeņa kursus, kā arī 2 darbnīcas, 4 ielūgtās lekcijas un studentu sesiju, lai rosinātu pārdisciplināras diskusijas par aktuāliem pētniecības jautājumiem. Kursi katru dienu norisinās sešās paralēlās plūsmās.

ESSLLI lektori ir ievērojamākie pētnieki, kuri pārstāv pasaules vadošos zinātniskos centrus, viņu lekciju kursi un darbnīcas ir atlasīti stingra konkursa kārtībā, un tie aptver pārdisciplināras jomas loģikā un datorikā, valodā un loģikā, valodā un datorikā.

“Šo pasākumu organizēt Latvijas Universitātei un Datorikas fakultātei ir liels gods un atbildība. Šis Eiropā lielākais starpdisciplinārais izglītības pasākums pirmoreiz notiek Baltijā. Kopumā ESSLLI pasākumu uzdevums ir pulcēt nozīmīgākos nozaru ekspertus no visas pasaules un parādīt jaunākos virzienus starpdisciplinārā informācijas, loģikas un valodas pētniecībā. Šogad nozīmīgāko pētnieku vidū ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta profesors, loģiķis un lingvists Kais fon Fintels, Utrehtas Universitātes profesors loģiķis, lingvists Joads Vinters, Stokholmas Universitātes profesors datorzinātnieks un loģiķis Valentins Goranko, Britu akadēmijas locekle, profesore Ruta Kempsone un daudzi citi. Tēmu loks ir visai plašs, daudzpusīgs un nosedz jomas kā spēļu teorija, zināšanu reprezentācija, komunikācijas modelēšana, dabiskās valodas apstrāde un formalizācija, kā arī mākslīgā intelekta jautājumus. Kursi būs gan ar pielietojami lietišķu ievirzi – noteiktu skaitļošanas vai loģisko sistēmu izmantojums, dažādu programmēšanas valodu izmantojums konkrētu mērķu īstenošanā, kā arī, piemēram, tiešsaistes pētījumu izstrādes jautājumi, gan arī fundamentālu un teorētisku ievirzi, piemēram, matemātisko un datorzinātņu pamatu jautājumi. Pēc lekciju kursiem un darbgrupām katrā nedēļā divas būs t.s. vakara lekcijas, kur interesentiem bez priekšzināšanām būs iespēja noklausīties dažādu nozaru ietekmīgākos pētniekus mūsdienu zinātnē. Latviju vakara lekcijās pārstāvēs profesors Andris Ambainis,” stāsta profesors Jurģis Šķilters, ESSLLI vasaras skolas programmas komitejas līdzpriekšsēdētājs.

ESSLLI vasaras skola ik gadu tiek rīkota citā valstī Loģikas, valodas un informācijas asociācijas (Association for Logic, Language and Information - FoLLI) pārraudzībā. Šī gada vasaras skolu organizē Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte un Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorija ar Simboliskās loģikas asociācijas, Datorlingvistikas asociācijas Eiropas nodaļas, uzņēmuma “Accenture Latvia” un “Tilde”, izdevniecības “Springer”, Polijas vēstniecības Latvijā, Amerikas vēstniecības Latvijā, Vācijas vēstniecības Latvijā un Baltijas-Amerikas brīvības fonda atbalstu.

Iepriekšējos gados ESSLLI vasaras skolas tika rīkotas Sofijā, Bulgārijā (2018), Tulūzā, Francijā (2017), Bolzano, Itālijā (2016), Barselonā, Spānijā (2015), Tībingenē (2014), Diseldorfā, Vācijā (2013).

Plašāka informācija par vasaras skolas programmu pieejama vietnē: http://esslli2019.folli.info/.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU