DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts policijas amatpersonas

Aizdomās par kukuļa pieņemšanu un dokumentu viltošanu Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas.

Amatpersonu pienākumu izpilde saistīta ar personu, kurām piemērots drošības līdzeklis, uzskaiti un piemēroto drošības līdzekļu izpildes kontroli. Personas tiek turētas aizdomās par kukuļa pieņemšanu un dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar personu, kurām noteikta policijas kontrole un uzraudzība, uzskaites lietām.

Kriminālprocesā personas atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas un 327. panta, abām noziedzīga nodarījuma izdarīšanā iesaistītajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša tiesībaizsardzības iestāde, kuras funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki. Tāpat Iekšējās drošības birojs izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU