DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Notiek pieteikšanās Eiropas Izgudrotāju balvai 2020

Līdz š.g. 30. septembrim Eiropas patentu iestāde un Patentu valde aicina individuālos izgudrotājus, uzņēmējus, pētniecības institūtus, universitātes, profesionālās asociācijas un ikvienu interesentu pieteikt izgudrojumus un to izgudrotājus Eiropas Izgudrotāju balvai 2020 (European Inventor Award 2020).

Galvenais nosacījums, lai izvirzītu nominantu prestižajai balvai – izgudrojumam ir jābūt piešķirtam Eiropas patentam un tam ir jābūt spēkā vismaz vienā Eiropas Patentu konvencijas dalībvalstī. Nominētajiem izgudrojumiem jābūt ar augstu inovācijas pakāpi, praktisku pielietojumu, tirgus potenciālu Eiropā un skaidri saskatāmu pienesumu ekonomikai un sabiedrībai, kā, piemēram, palielināts darba vietu skaits, dzīves kvalitātes celšana vai dabas aizsardzība. Kategorijā “Mūža ieguldījums” var pieteikties vai tikt nominēti tikai Eiropas pilsoņi, neatkarīgi no viņu pašreizējās mītnes valsts. Atlases procesā EPO eksperti un neatkarīga starptautiska žūrija izvērtēs ne tikai izgudrojumu tehnoloģisko oriģinalitāti, bet arī to ekonomisko un sociālo ietekmi, kā arī kandidātu biogrāfiju.

2019. gada aprīlī EPO paziņos piecpadsmit finālistus un tīmeklī tiks uzsākts publisks balsojums. Viens no 15 finālistiem, kurš saņems visvairāk sabiedrības balsojumu, saņems arī “Tautas balvu”. Atšķirībā no uzvarētājiem citās kategorijās, kurus izvēlēsies starptautiska žūrija, “Tautas balva” būs tikai un vienīgi balsotāju rokās un atspoguļos izgudrotāja pētījumu nozīmīgumu sabiedrībā.

Apbalvojumus piešķirs svinīgā ceremonijā 2020. gada 18. jūnijā – Monako.

Prasības un nosacījumi balvas pretendentiem >>>

Nominantu pieteikšana apbalvojumam >>>

Par apbalvojumu:

Eiropas Izgudrotāju balva kopš 2006. gada katru gadu tiek pasniegta par izciliem sasniegumiem sociālajā, ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā. Balva godina individuālos izgudrotājus un izgudrotāju grupas, kuru novatoriskais darbs sniedz atbildes mūsdienu izaicinājumiem, veicinot sociālo attīstību, ekonomisko izaugsmi un labklājību.

Eiropas Izgudrotāju balva tiek piešķirta piecās kategorijās:

  • Rūpniecība: par izcilām un veiksmīgām tehnoloģijām, kuras patentējuši lieli Eiropas uzņēmumi.
  • Pētniecība: progresīviem izgudrotājiem, kuri strādā universitātēs vai pētniecības centros.
  • Mazie un vidējie uzņēmumi: par izciliem izgudrojumiem mazos un vidējos uzņēmumos.
  • Valstis ārpus Eiropas: izgudrotājiem, kuri nav Eiropas pilsoņi, bet kuriem piešķirts Eiropas patents.
  • Mūža ieguldījums: godinot individuāla Eiropas izgudrotāja mūža ieguldījumu.

​​​Informācijai par Eiropas Izgudrotāju balvu 2019 un 2018:

Eiropas Izgudrotāju balva 2019

Eiropas Izgudrotāju balva 2018

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU