DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Parlamentārais sekretārs apmeklēs 4. Baltijas skautu un gaidu nometnes viesu dienu

Rīt, 12. jūlijā, Lubānas novada Meirānos Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis apmeklēs 4. Baltijas skautu un gaidu nometnes “Lēciens” viesu dienu.  

“Starp Jaunsardzi un Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju ir izveidojusies sekmīga sadarbība. Jaunsargi kopā ar skautiem un gaidām piedalās kopīgos pasākumos, kuru mērķis ir veicināt jauniešu personīgo izaugsmi, patriotismu un attīstīt dzīvē nepieciešamās prasmes. Šīm jauniešu organizācijām ir daudz kā vienojoša, tādēļ vēlamies sadarbību attīstīt un veidot ciešāku,” uzsver M. Staķis.

4. Baltijas Skautu un gaidu nometne “Lēciens” norisinās no 7. līdz 13. jūlijam AS “Latvijas valsts meži” atpūtas bāzē “Ezernieki”, Lubānas novada Meirānos, un tās organizēšanā atbalstu sniedz Nacionālie bruņotie spēki.

Nometnes “Lēciens” temats ir ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi, īpaši pievēršot uzmanību atbildīgai ekonomikai, vides daudzveidībai, sabiedrības attīstībai un sadarbībai, un tās dalībnieki izzina un praktizē ilgtspējīgas attīstības elementus. Nometnē piedalās 650 jaunieši no astoņām valstīm, tostarp, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Nometnes nedēļu skauti un gaidas pavada āra apstākļos, pašu iekārtotās apmetnes vietās, paši rūpējas par sadzīvi, dodas pārgājienos un piedalās kopīgos ugunskura vakaros, nostiprinot āra dzīves un radošās prasmes, kā arī iepazīstot dažādas kultūras.

Nometne “Lēciens” ir vērienīgākā skautu un gaidu nometne, kas pēdējo 20 gadu laikā notikusi Latvijā.

Baltijas mēroga skautu un gaidu nometne notiek reizi četros gados ar mērķi veidot jaunu Baltijas valstu paaudzi, kas sadarbojas un domā par reģiona tālāku attīstību. Ideja par šādu pasākumu radās Latvijā 2005. gadā, un tagad šāda veida nometnes jau kļuvušas par tradīciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU