DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs Lennarta Meri konferencē diskutēs par drošības politikas jautājumiem

17. un 18. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Lennarta Meri konferencē Tallinā, Igaunijā, lai diskutētu par aktuāliem drošības politikas jautājumiem.

Konferences šī gada temats ir “Viena pagātne, daudzas nākotnes” (“One Past, Many Futures”), kura pamatā izvēlēts Lennarta Meri citāts “Eiropai ir viena pagātne, bet bezgalīgi daudz nākotnes variāciju” (Europe has one past, but an infinite number of futures”), uzsverot viņa ieguldījumu ārpolitikas un drošības politikas veidošanā.

A. Pabriks piedalīsies konferences diskusijā “Baltijas valstu un Ziemeļvalstu drošības arhitektūra”, kurai pievienosies arī Zviedrijas aizsardzības ministrs Pēters Hultkvists (Peter Hultqvist), Somijas parlamenta deputāts Ilka Kanerva (Ilkka Kanerva) un Starptautiskā aizsardzības un drošības centra direktors Svens Sakovs (Sven Sakkov), lai apspriestu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu līdzšinēju un turpmāko sadarbību reģionālās drošības stiprināšanā.

Tāpat aizsardzības ministrs piedalīsies diskusijā “Vācija un Francija mainīgajā Eiropā”, kur kopā ar Francijas Stratēģiskās pētniecības centra konsultantu Eiropas jautājumos Fransuā Heisburgu (François Heisbourg), Itālijas Starptautiskās politikas pētījumu institūta prezidentu Džampjēro Masolo (Giampiero Massolo) un Vācijas Bundestāga deputātu Nilu Šmidu (Nils Schmid) apspriedīs Vācijas un Francijas lomu Eiropas aizsardzības un drošības politikā.

Tallinā A. Pabriks arī tiksies ar Igaunijas aizsardzības ministru Jiri Luiku (Jüri Luik), lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju un valstu sadarbību aizsardzības jomā, tostarp NATO daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” darbību Ādažos, kura ietvarvalstis ir Dānija, Igaunija un Latvija. Tāpat amatpersonas pārrunās prioritātes aizsardzības jomā, kā arī Latvijas un Igaunijas aizsardzības industrijas sadarbību.

Lennarta Meri konference ir ikgadējs starptautisks diskusiju forums, kurā  tiek apspriesti ārlietu un drošības politikas jautājumi, un tā notiek kopš 2007. gada.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU