DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Eksperti diskutē par Trauksmes celšanas likuma ieviešanu Latvijā

Šī gada 29.martā Rīgas Biznesa skolā notikušajā konferencē “Vai Latvija ir gatava Trauksmes celšanas likumam? Regulējums un labā prakse tā ieviešanā” starptautiskie un vietējie eksperti diskutēja par Trauksmes celšanas likuma ieviešanu un tā gaidāmo ietekmi uz organizācijām Latvijā.

Konferences pirmajā panelī, ko vadīja žurnālists Pauls Raudseps, LR Valsts kancelejas konsultante Inese Kušķe, kā arī Eversheds Sutherland Bitans partneris Māris Vainovskis diskutēja par ieguvumiem, ko biznesa videi un sabiedrībai sniegs jaunpieņemtais Trauksmes celšanas likums. Vienlaikus abi eksperti identificēja nosacījumus efektīvai likuma ieviešanai dzīvē.

Konferences otrajā panelī, ko vadīja biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” eksperts trauksmes celšanas jautājumos Jānis Veide, trīs Latvijas un ārvalstu eksperti dalījās ar labās prakses piemēriem, kā organizācijām gan Latvijā, gan citās valstīs ir izdevies (vai, dažos gadījumos, nav izdevies) izveidot efektīvu iekšējo trauksmes celšanas sistēmu.

Evita Goša, CEMEX juridiskā direktore un valdes locekle (Latvija) iepazīstināja konferences dalībniekus ar CEMEX ieviesto Ētikas un biznesa uzvedības kodeksu, cita starpā uzsverot, ka tā pilnvērtīgai ieviešanai svarīga ir ētikas kodeksa universalitāte – ka tas tiek bez izņēmuma attiecināts uz visiem uzņēmuma locekļiem. Frānsis Harmans (Francis Harman)InC Blue Group valdes priekšsēdētājs (ASV) dalījās ar pieredzes stāstiem no dažādām valstīm, atklājot, kā iekšējie uzvedības kodeksi un trauksmes celšanas procesi palīdzējuši uzņēmumiem uzlabot savu darbību. Debora Pāvila, zvērināto advokātu biroja VILGERTS partnere (Latvija) klausītājus informēja, kā Trauksmes celšanas likums var palīdzēt novērst biznesa riskus, piemēram, konkurences tiesību jomā. 

Tāpat konferencē ar savu personīgo stāstu par to, ko nozīmē būt trauksmes cēlējam organizācijas iekšienē, dalījās Jūdžīns Laijons (Eugene Lyons), Īrijas Arodbiedrības sabiedrisko pakalpojumu jomā pārstāvis.

Trauksmes celšanas likums tika pieņemts 2018. gada 11. oktobrī, un tas stāsies spēkā 2019. gada 1. maijā. Likums Latvijā ievieš jaunu mehānismu – trauksmes celšanu par pārkāpumiem, kas kaitē sabiedrībai. Cita starpā, Trauksmes celšanas likums prasa uzņēmumiem, kuros darbinieku skaits pārsniedz 50, ieviest iekšējo trauksmes celšanas sistēmu.

Konferenci organizēja biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” sadarbībā ar Amerikas, Īrijas, Lielbritānijas, Norvēģijas un Zviedrijas Tirdzniecības kamerām Latvijā un zvērinātu advokātu birojs VILGERTS.  

Pasākumu atbalstīja airBaltic, Bite Latvija, Rīgas Biznesa Skola un ASV vēstniecība Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU