DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Eiropas Parlamenta vēlēšanām pieteikti jau 14 kandidātu saraksti, rīt pēdējā sarakstu iesniegšanas diena

20.martā Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) savus deputātu kandidātu sarakstus 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniedza vēl četras partijas un partiju apvienības – “Latviešu Nacionālisti”, Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Jaunā konservatīvā partija. Tādējādi Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti jau 14 deputātu kandidātu saraksti, kuros kopā pieteikti 214 deputātu kandidātu. Salīdzinājumam – 2014. gada Eiropas  Parlamenta vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

21. martā, ir pēdējā diena, kad partijas un partiju apvienības var iesniegt deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Pēdējā dienā CVK kandidātu sarakstus pieņems no visiem iesniedzējiem, kas ieradīsies CVK telpās līdz plkst. 18.00 un kuru dokumenti būs sagatavoti atbilstoši Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma prasībām. No visām partijām un partiju apvienībām, kas bija pieprasījušas piekļuvi CVK deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai, kandidātu sarakstus vēl nav iesniegušas divas partijas – partija “KPV LV” un partiju apvienība “Jaunā Saskaņa”.

Ar visiem vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē https://epv2019.cvk.lv.  

No 20. maija ar kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem vēlētāji varēs iepazīties arī vēlēšanu iecirkņos.

Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Uzziņai

21. martā plkst. 8.30 deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu pieteikusi partija “KPV LV”.

Piekļuve CVK deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas lietojumprogrammai ir izsniegta 16 partiju un partiju apvienību pārstāvjiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU