AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. februārī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts robežas likumā paredz atbildību par kaitējumu robežas drošībai

Otrdien, 13. februārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā”, kas aktualizē likuma normas un paredz administratīvo atbildību par tiem nodarījumiem, kas var nodarīt kaitējumu valsts robežas drošībai.

Likumprojekts paredz administratīvo atbildību par valsts robežas režīma pārkāpšanu un palīdzēs efektīvāk vērsties pret nelikumīgiem robežšķērsotājiem. Piemēram, paredzēta atbildība par valsts robežzīmes bojāšanu vai iznīcināšanu, kā arī par nelikumīgu atrašanos pierobežas joslā iekšējos ūdeņos, pa kuriem noteikta ārējā robeža.

Līdz ar ārējās robežas stiprināšanas pasākumiem - žoga izbūvi un robežuzraudzības tehnisko līdzekļu uzstādīšanu, kas tiek īstenota kopš 2016. gada, ir izdevies samazināt nelikumīgas robežas šķērsošanas gadījumus skaitu, taču nepieciešams ieviest atbildību par uzstādīto tehnisko līdzekļu, piemēram, videonovērošanas sistēmas, bojāšanu. Līdz ar to likumprojekts papildināts ar aizliegumu bojāt, iznīcināt, pārveidot un pārvietot robežzīmes, nostiprinājuma būves vai elementus, robežpārbaudes, kā arī robežuzraudzības tehniskos līdzekļus.

Praksē ir konstatēti gadījumi, kad notiek uzbrukumi robežapsardzībā izmantotajiem dienesta suņiem, lai apzināti ietekmētu viņu spēju veikt dienesta pienākumus. Tāpēc likumprojektā ir paredzēts aizliegums uzbrukt, kā arī traucēt, kavēt vai atņemt iespēju dienesta sunim veikt tam uzdotās darbības.

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Saeimā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI