DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

ES mājā 30.janvārī notiks apmācības angļu valodā par EUR-Lex portāla lietošanu

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Kur un kā meklēt Eiropas Savienības juridiskos dokumentus un informāciju? Kā prasmīgi izmantot ES tiesību aktus savā darbā vai studijās? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildēs Eiropas Savienības Publikāciju biroja speciālisti apmācību kursā „EUR-Lex portāls – oficiālie vārti uz ES tiesību aktiem”, kas ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā notiks 30. janvārī no plkst. 9.30 līdz 17.00.

EUR-Lex 24 ES oficiālajās valodās nodrošina bezmaksas piekļuvi autentiskajam Eiropas Savienības Oficiālajam Vēstnesim, ES tiesību aktiem, sagatavošanā esošajiem aktiem, ES judikatūrai, starptautiskajiem nolīgumiem, EBTA dokumentiem, ES tiesību aktu kopsavilkumiem, kā arī citiem publiskiem dokumentiem. Tas arī ļauj sekot procedūrām, kuru rezultātā pieņem tiesību aktus.

Apmācību kursu angļu valodā vadīs Laura Von Weissenberg, Eiropas Savienības Publikāciju biroja EUR-Lex redakcionālā satura komandas vadītāja, un Gregor Ramuš, Eiropas Savienības Publikāciju biroja Informācijas un komunikācijas asistents.

Pasākuma pirmajā daļā uzzināsiet par portāla iespējām, saņemsiet noderīgus ieteikumus informācijas meklēšanai un lasīšanai. Apmācību otrajā daļā, lai pildītu vingrinājumus, kas ļaus pielietot praksē iegūtās zināšanas, vajadzēs izmantot līdzpaņemtos portatīvos datorus vai planšetdatorus.

Vietu skaits apmācībās ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties līdz 23. janvārim (ieskaitot): https://goo.gl/forms/LCYKoXjJAje7jt443. Pieteikšanās automātiski negarantē dalību pasākumā. ES mājas pārstāvji pēc visu pieteikumu saņemšanas izvērtēs katra pretendenta motivāciju. Personīgi atbildes e-pasti tiks nosūtīti līdz 25. janvārim.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas. Par sekmīgu kursa apgūšanu visiem dalībniekiem tiks izsniegtas apliecības.

Apmācību kurss ir turpinājums 26. janvāra nodarbībai "Kā aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā – praktisks ceļvedis". Janvārī ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta ES likumdošanas tēmai.
Līdz pat 80% Latvijas likumu ir balstīti uz ES direktīvām un regulām, ko izstrādā Eiropas Komisija, bet pieņem Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības Padome. Uzzini vairāk par lēmumu pieņemšanas procesu ES – https://europa.eu/european-union/eu-law/decision-making/procedures_lv.

 

Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU