DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2016
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Darba devēji! Apmāciet Jums nepieciešamos darbiniekus ar NVA finansiālu atbalstu!

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) darba devējiem piedāvā iespēju apmācīt viņiem nepieciešamos darbiniekus, piedaloties Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā “Apmācība pie darba devēja” (Praktiskā apmācība). Mācoties pie darba devējiem, bezdarbnieki darba procesā apgūst profesionālās iemaņas visdažādākajās profesijas, izņemot mazkvalificētos darbus. NVA darba devējam maksā dotāciju, kas daļēji kompensē jauna darbinieka apmācīšanai nepieciešamos līdzekļus.

Šī gada 9 mēnešos Praktiskajā apmācībā ir iesaistīts 251 bezdarbnieks. Tā, piemēram, NVA Liepājas filiālei veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar SIA "AB Galdnieks", kur bezdarbnieki apgūst galdnieka profesiju. Uzņēmuma valdes loceklis Raitis Piķelis stāsta: "2015. gada septembrī mums bija vajadzīgi darbinieki galdniecībā. No NVA mums bija pieteicies viens galdnieks. Par viņu bija labas atsauksmes, mēs viņu pieņēmām darbā, un viņš arī šobrīd strādā mūsu uzņēmumā. Pavasarī mūsu darba apjoms palielinājās un viens ilggadējais darbinieks aizbrauca ar ģimeni uz Vāciju, līdz ar to atkal bija vajadzīgi darbinieki - galdnieki un galdnieka palīgi. Šoreiz uzreiz sazinājāmies ar NVA Liepājas filiāli, kurā mums ļoti laipni palīdzēja. Jau pēc nedēļas mēs bijām atraduši divus darbiniekus, kurus tagad apmācām mūsu uzņēmuma vajadzībām. Sadarbība ar NVA ir ļoti laipna, palīdzoša un pretimnākoša. Sākumā, domājot par sadarbību ar NVA, baidīja nepieciešamo papīru kārtošana. Taču neskaidrību gadījumā dokumentācijas sagatavošanā ar padomu palīdz Dace Brūna, kas ir atbildīgā par šī pasākuma īstenošanu NVA Liepājas filiālē. Iesaistīšanās pasākuma īstenošanā mūs mobilizē, jo liek savlaicīgi nomaksāt nodokļus, savlaicīgi sagatavot atskaites un esam novērtējuši arī to, ka NVA daļēji apmaksā obligātās veselības pārbaudes. Darbinieki novērtē, ka var izvēlēties sev atbilstošu darba apģērbu, jo arī to daļēji var iegādāties par piešķirto dotāciju. Ikmēneša dotācija darba vadītājam arī ir pietiekoša, lai viņš varētu savu darba laiku veltīt papildus pienākumiem. Ar sadarbību esam apmierināti un iesakām arī citiem to izmantot."

Galvenie Praktiskās apmācības īstenošanas nosacījumi

Praktiskā apmācība ietver profesionālās kompetences apgūšanu, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos, kas minēti Profesiju klasifikatora 9.pamatgrupā. Darba devējam jānodrošina no jauna izveidota darba vieta vai darba vietai ir jābūt vakantai vismaz 4 mēnešus pirms Praktiskās apmācības uzsākšanas, bet apmācāmais bezdarbnieks nevar būt nodarbināts pie attiecīgā darba devēja vismaz 12 mēnešus pirms viņa iesaistes Praktiskajā apmācībā. Praktiskā apmācība ilgst 6 mēnešus, noslēdzot darba līgumu, un pēc tam apmācītais darbinieks vismaz 6 mēnešus turpina darba tiesiskās attiecības pie darba devēja.

NVA finansiāls atbalsts 

NVA darba devējam nodrošina ikmēneša dotāciju bezdarbnieka darba algai: pirmo divu mēnešu laikā tiek maksāti 160 eiro mēnesī, nākamo divu mēnešu periodā – 120 eiro un pēdējos divos mēnešos - 90 eiro. NVA nodrošina arī ikmēneša darba algas dotāciju darba vadītājam 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. NVA apmaksā arī izdevumus (līdz 28,46 eiro) par normatīvajos aktos paredzēto obligāto veselības pārbaudi bezdarbniekam un piešķir vienreizēju dotāciju normatīvajos aktos paredzētajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (līdz 50 eiro), kā arī vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai bezdarbniekam ar invaliditāti (līdz 711 eiro). Ja darba devējs ir biedrība vai nodibinājums, kura darbības mērķis ir atbalsta sniegšana personām ar invaliditāti un kas apmācāmo bezdarbnieku nodarbina vienā no tādām profesijām kā asistents vai pavadonis personām ar invaliditāti, surdotulks, latviešu nedzirdīgo zīmju valodas tulks, interešu pulciņa audzinātājs personām ar invaliditāti vai speciālais pedagogs, NVA nodrošina dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba algas dotācijas daļas.

Darba devēja pienākumi

Darba devējam, īstenojot praktisko apmācību, jānodrošina darba alga tādā apmērā, lai kopā ar NVA dotāciju tās apmērs būtu ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru, darba devējam jāveic arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, jānodrošina kvalificēts darba vadītājs un profesionālo kompetenču apguve, organizējot nepieciešamo teorētisko un praktisko apmācību. Pēc praktiskās apmācības pabeigšanas darba devējam jāizsniedz māceklim rakstisks apliecinājums ar apgūto darba profesionālo prasmju, iemaņu un zināšanu novērtējumu.

Kā darba devēji var pieteikties?

1.solis
Jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama NVA mājaslapā , un jāpievieno prasītā informācija.

2.solis
Aizpildīts pieteikums jāiesniedz vai jānosūta pa pastu tai NVA filiālei, kuras administratīvajā teritorijā plānota Praktiskā apmācība. (Visu NVA filiāļu kontaktinformāciju skatīt ŠEIT!)

3.solis
NVA filiāle pieņem darba devēja pieteikumu un organizē Aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisiju, kura izskata pieteikumus un pieņem lēmumu apstiprināt vai atteikt darba devējam Praktiskās apmācības īstenošanu. Par pieņemto lēmumu NVA filiāle informēs darba devēju un, ja lēmums būs pozitīvs, aicinās piedalīties bezdarbnieku atlasē Praktiskajai apmācībai un slēgt līgumu par apmācības īstenošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI