DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. martā, 2014
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvija kļūs par astoņpadsmito Eiropas Stabilitātes mehānisma dalībvalsti

Pirmdien, 3.martā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, tiekoties ar Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) vadītāju Klausu Reglingu (Klaus Regling), pauda, ka Latvija ir gatava 13.martā kļūt par pilntiesīgu ESM dalībvalsti. Pēc pievienošanās eirozonai Latvija būs arī astoņpadsmitā valsts, kas pievienojas ESM.

Premjerministre uzsvēra, ka nozīmību Latvijas dalībai ESM nosaka ne tikai pienākums un izdevīgums, bet arī solidaritātes un ekonomiskie apsvērumi.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka neviena valsts nav pasargāta no ekonomiskiem satricinājumiem un tai var būt nepieciešama palīdzība no ESM. Tādēļ dalība ESM ir sava veida apdrošināšanas līdzeklis.

Ministru prezidente informēja arī par aktualitātēm saistībā ar Latvijas pievienošanos eirozonai. K.Reglings apsveica Latviju ar veiksmīgu pāreju uz eiro, uzsverot ievērojamos Latvijas sasniegumus pēc finanšu krīzes pārvarēšanas. Viņš pauda, ka tas pierāda, ka, īstenojot nepieciešamos pasākumus īstajā brīdī, var veiksmīgi atgriezties pie ekonomikas izaugsmes.

Par ESM:

Latvijas Saeima 2014.gada 30.janvārī pieņēma likumu "Par Līgumu par Eiropas Stabilitātes mehānisma dibināšanu", tādējādi ratificējot "Līgumu par Eiropas Stabilitātes mehānismu izveidošanu" un nosakot, ka Latvija kļūst par ESM dalībvalsti. ESM ir patstāvīgs finansiālas palīdzības fonds eirozonas valstīm, kas sniedz finansiālu atbalstu tām eirozonas dalībvalstīm, kas piedzīvo vai kurām draud smagas finanšu problēmas. Tādējādi tiek aizsargāta visas eirozonas un tās dalībvalstu finansiālā stabilitāte.

Fotogrāfijas no tikšanās: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157641798043314/

Audio no brīfinga: http://www.failiem.lv/u/alganhf

Papildu informācija:
Andis Blinds
Ministru prezidentes padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 27826550
E-pasts: andis.blinds@mk.gov.lv

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
E-pasts: diana.germane@mk.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU