DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2013
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Bruņotie spēki aicina ārstus, juristus, kapelānus un psihologus mācīties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā

Līdz šā gada 31.jūlijam Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina ārstus, juristus, kapelānus un psihologus pieteikties mācībām virsnieka speciālista kursā Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Šogad kursā plānots uzņemt astoņus ārstus, vienu juristu, vienu kapelānu un trīs psihologus. Pieteikties apmācību programmai aicināti Latvijas Republikas pilsoņi līdz 39 gadiem. Kandidātiem jābūt ar dienestam bruņotajos spēkos atbilstošu veselības stāvokli, fizisko sagatavotību un atbilstošām morālām un psiholoģiskām īpašībām. Nepieciešamas valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī. Jau no mācību uzsākšanas, speciālisti saņems karavīra atalgojumu atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Virsnieka speciālista apmācība uzsāksies 9.septembrī. Plānots, ka apmācības ilgums būs desmit apmācības nedēļas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (trīs nedēļas - pamatapmācības kurss, trīs nedēļas – ieskats jaunākā instruktora kursā un četras nedēļas mācības akadēmijā). Īsi pirms apmācību programmas sākuma plānota viena administratīvā nedēļa.

Sekmīgi absolvējot virsnieka-speciālista kursu, speciālists – ārstniecības specialitātē sertificēts ārsts saņems kapteiņa (virsnieka speciālista) dienesta pakāpi, savukārt ārsti, kuriem nav pabeigtas studijas rezidentūrā, juristi, kapelāni un psihologi – virsleitnanta dienesta pakāpi.

Priekšnosacījums personai ar ārsta grādu, lai uzsāktu mācības, ir sertifikāts kādā no ārstniecības pamatspecialitātēm - ģimenes (vispārējās prakses) ārsta, internista, neatliekamās medicīnas ārsta, anesteziologa - reanimatologa, ķirurga vai infektologa specialitātē, vai arī attiecīgās specialitātes pēdējā kursa rezidentūras apmācība, kā arī angļu valodas zināšanas un MS Office datorprasmes lietotāja līmenī.

Kandidātiem līdz atlases uzsākšanai jāiesniedz CV un motivācijas vēstule NBS Apvienotā štāba Nodrošinājuma departamentam uz e-pastu: nbsasj4med@mil.lv.

Priekšnosacījums psihologam, lai uzsāktu mācības, ir divu gadu praktiskā psihologa darba pieredze un maģistra grāds psiholoģijas zinātnē. Par priekšrocību tiks uzskatīta psihoterapeita kvalifikācija un profesionālais maģistra grāds psiholoģijā, kā arī angļu un krievu valodas zināšanas.

Kandidātiem līdz atlases uzsākšanai NBS galvenajam psihologam uz e-pastu: vilnis.cernavskis@mil.lv jāatsūta CV, motivācijas vēstule, kā arī rekomendācijas no psihologu asociācijām vai darba devēja.

Priekšnosacījumi juristiem, lai uzsāktu mācības, ir jurista izglītība (akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība).

Pamatkvalifikācija kapelānam, lai uzsāktu mācības, ir:

Garīga formācija:

 • iesvētīts - ordinēts par priesteri, mācītāju, palīgmācītāju;
 • ordinēts par diakonu, pastāvīgo diakonu, sludinātāju;
 • izņēmuma gadījumā ar bīskapa atļauju kalpošanai: evaņģēlists, lektors, katehēts.

Profesionālā pieredze – trīs gadu praktiskā darba pieredze kalpošanā draudzei, kā:

 • priesteris – vikārs;
 • mācītājs – palīgmācītājs;
 • diakons, pastāvīgais diakons, sludinātājs;
 • evaņģēlists, lektors, katehēts.

Izglītība – bakalaura grāds, otrā līmeņa profesionālā izglītība (teoloģijas un reliģiju zinātnē, reliģiju zinātnē, ētikas un kristīgās mācībās skolotājs utt.), kā arī atbilstoša teoloģiskā izglītība.

Vēlamā kvalifikācija (tiks uzskatīta par priekšrocību):

 • profesionālā pieredze: kalpošana kapelānu struktūrā, garīgās aprūpes jomā, starpkonfesionāla sadarbības un ģimenes attiecību konsultācijas jautājumos;
 • izglītība: profesionālais maģistra grāds teoloģijas un reliģiju zinātnē
 • valodu zināšanas: angļu, krievu.

Kandidātiem līdz atlases uzsākšanai NBS virskapelānam uz e-pastu: elmars.plavins@mil.lv jāatsūta CV, motivācijas vēstule, kā arī rekomendācijas vēstuli no bīskapa.

Kandidātu atlase notiks 13.augustā. Rezultāti tiks paziņoti 26. un 27.augustā.

Plašāka informācija par mācībām pieejama:

 • Informācija par rekrutēšanas procesu - AM Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrā, Rīgā, K.Valdemāra iela 10/12, tālr.: 67335392, fakss: 67335384, e-pasts: rekrutesana@rjc.gov.lv; mājas lapa: www.rjc.gov.lv (sadaļa "Rekrutēšana");
 • Informācija par atlases procesu - NBS Atlases un rezerves personāla uzskaites centrā, Rīgā, Krustabaznīcas iela 9, tālr: 67076872, 67076873, fakss: 67809111, e-pasts:arpuc@mil.lv; mājas lapa: www.mil.lv/Vienibas/Macibu_vadibas_pavelnieciba/ARPUC.aspx;
 • Informācija par mācībām NAA - Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Rīgā, Ezermalas iela 8, LV-1014, tālr.: 67076881, fakss: 67076888; e-pasts: naa@mil.lv; mājas lapa: www.naa.mil.lv.

Informāciju sagatavojusi:
kapteine Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: +371 67335067, 29295730
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU