NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
09. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Ģimene
5
5

Uzticības tālrunis 116111 uzsāk akciju “Bērns – ķīlnieks vecāku strīdā”

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Šodien, 2020. gada 9. martā, aizsākot tematu par bērniem, kas nokļuvuši vecāku šķiršanās un konfliktu krustugunīs, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju “Bērns – ķīlnieks vecāku strīdā”.

Akcija notiks no 9. marta līdz 11. martam, un tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz iespējamajām sekām, kas bērnam var rasties situācijās, kad vecākiem izveidojies ar šķiršanos saistīts konflikts. Akcijas laikā konsultācijas sniegs gan psihologi, gan dažādu citu jomu eksperti, informē Labklājības ministrija.

“Uzticības tālrunis katru gadu saņem zvanus no bērniem un pusaudžiem, kuri jūtas iesprostoti vecāku šķiršanās konfliktā. Bērni bieži jūtas izmisuši, kaunpilni un vainīgi, jo jūtas spiesti izvēlēties, kurš no vecākiem ir tuvāks. Vecāki, dusmu un bezspēcības vadīti, cenšas rast risinājumus, kas būtu labāki bērnam, tomēr dažkārt piemirst, ka ar savu negatīvo viedokli par otru vecāku, kā arī iesaistot bērnu pieaugušo konfliktos, bērnam var radīt patiesi dziļas sirdssāpes,” uzsver Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna.

  • 9. martā no pulksten 10.00 līdz 12.00 Uzticības tālrunī konsultācijas sniegs Līga Bernāte – klīniskā psiholoģe gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ikdienā L. Bernāte strādā gan savā privātpraksē, gan ģimenes psiholoģijas centrā “Līna”.
  • 10. martā no pulksten 10.00 līdz 12.00 zvanītājiem būs iespēja telefoniski konsultēties ar Rudīti Krūmiņu – Balvu novada bāriņtiesas priekšsēdētāju un lektori bērnu tiesību aizsardzības jautājumos.
  • No pulksten 14.00 līdz 16.00 uz zvaniem atbildēs Aija Lilienfelde. Viņai ir 20 gadu pieredze policijā, bet pašlaik A. Lilienfelde ir Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas speciāliste psiholoģiskās konsultēšanas jautājumos.
  • 11. martā no pulksten 14.00 līdz 16.00 telefoniski konsultācijas sniegs Kristīne Dārzniece – sertificēta, praktizējoša mediatore, juriste, sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāja, biedrību “Mediācija un ADR”, “Integrētā mediācija Latvijā” biedre un biedrības “Mediācijas padome” locekle. Šajā laikā konsultēs arī Daiga Jēgere – sertificēta mediatore, kas darbojas valsts finansētajā ģimeņu mediācijas projektā.

Uzticības tālrunis strādā visu diennakti septiņas dienas nedēļā, ir pieejams bezmaksas un ir anonīms. Darba dienās no pulksten 12.00 līdz 20.00 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas: tērzētavas logs meklējams VBTAI mājaslapā.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU