NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
11. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Tava drošība
14
14

Šodien visā Latvijā tiek atzīmēta 112 diena

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 2020. gada 11. februārī, visā Eiropas Savienībā atzīmēs vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu, kuras laikā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) īstenos vairākas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par 112 numuru.

“Ir būtiski atgādināt bērniem un jauniešiem arī par to, kas notiek, ja uz 112 tiek saņemts viltus zvans, kā arī – cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, nevis filmēt vai nofotografēt notiekošo,” uzsver VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

Jau vairākus gadus tieši 112 dienā VUGD amatpersonas dodas uz izglītības iestādēm, lai izglītotu skolēnus par pareizu rīcību ārkārtas situācijās un zvanīšanu uz tālruņa numuru 112. Šogad īpaši tiks uzrunāti 6.–9. klašu skolēni, kuriem atgādinās, kurās situācijās ir jāzvana uz 112 un kas jāsaka dispečerei, sazvanot ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru, informē VUGD.

“Izpratni par savu, tuvinieku un arī valsts drošību ir nepieciešams radīt jau no bērna kājas. Iniciatīva 112 dienas laikā ir brīnišķīga iespēja atgādināt jauniešiem par to, kā rīkoties bīstamās situācijās,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas 23 gadus (kopš 1997. gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes avārijas dienestu. 112 numurs ir sazvanāms 24 stundas diennaktī, un zvans ir bez maksas. 2019. gadā kopumā apstrādāts vairāk nekā viens miljons saņemto 112 zvanu.

VUGD aicina sekot līdzi vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienas aktivitātēm:

Twitter.com/@ugunsdzeseji

Facebook.com/Latvianfirefighters

Labs saturs
14
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU