NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
06. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tieslietas
19
19

Vietnē likumi.lv pieejams Administratīvās atbildības ceļvedis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai palīdzētu orientēties jaunajā administratīvās atbildības regulējumā, oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” sadarbībā ar Tieslietu ministriju vietnē likumi.lv ir izveidojis administratīvās atbildības ceļvedi. Iecerēts, ka digitālais palīgs būs noderīgs kā sodu piemērotājiem, tā ikvienam iedzīvotājam, kurš pēc 1. jūlija saskarsies ar administratīvo pārkāpumu vai pats to būs izdarījis.

Likumdevējs ir atbalstījis administratīvās atbildības regulējuma reformu. Šobrīd administratīvie sodi ir noteikti Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, savukārt no 2020. gada 1. jūlija administratīvie pārkāpumi un par tiem piemērojamie sodi būs iekļauti nozaru tiesību aktos – likumos un pašvaldību saistošajos noteikumos. 

Piemēram, administratīvo atbildību par pārkāpumiem ceļu satiksmē nosaka Ceļu satiksmes likums, bet par pārkāpumiem ugunsdrošības jomā – Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likums.

Savukārt administratīvās atbildības pamatnoteikumus, administratīvā pārkāpuma procesa norisi, sodu izpildi un starptautisko sadarbību administratīvā pārkāpuma procesā regulēs Administratīvās atbildības likums.

Kopumā administratīvā atbildība ir paredzēta vairāk nekā 100 likumos un pašvaldību saistošajos noteikumos. Administratīvās atbildības ceļvedī ir apkopoti visi likumi, kā arī vietnes likumi.lv datubāzē pieejamie pašvaldību saistošie noteikumi, par kuru pārkāpšanu persona ir saucama pie administratīvās atbildības.

“Tiesību akti ceļvedī ir sagrupēti pa tēmām, kas apkopotas plašākās grupās, piemēram, “Nodarbinātība”, “Satiksme un transports”, “Valsts valoda un simboli”. Katrai tēmai ir pievienots apraksts, piemēram, tēmā “Ceļu satiksme” apkopoti tie tiesību akti, kas paredz administratīvo atbildību par pārkāpumiem ceļu satiksmē – situācijās, ja pārkāpums noticis, lietojot transportlīdzekli un velosipēdu, ja pārkāpumi izdara gājēji un pasažieri vai pārkāpti transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumi un iekārtojuma nosacījumi,” skaidro VSIA “Latvijas Vēstnesis” Oficiālo publikāciju departamenta Tiesību aktu sistematizācijas daļas vadītāja Sandra Zālīte.

Tiesību akti ceļvedī ir grupēti arī pēc veida – likumi vai pašvaldību saistošie noteikumi. Ir iespēja atlasīt arī konkrētas pašvaldības saistošos noteikumus.

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” piedāvā vēl citas iespējas, kur meklēt norādes uz to, kā turpmāk izskatīsies administratīvās atbildības normatīvais regulējums un prakse Latvijā. Piemēram, žurnāls “Jurista Vārds” izdevis tematisko grāmatžurnālu “Administratīvās atbildības reformas ceļvedis”.

LV portāls nodrošina tematisko atvērumu “Administratīvais atbildības likums”, kurā vienuviet pieejamas publikācijas, arī skaidrojumi un atbildes uz iedzīvotāju iesūtītajiem jautājumiem par izmaiņām administratīvo tiesību jomā.  

Labs saturs
19
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU