NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
31. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Satiksme

Par mazajiem pasažieriem ir jārūpējas

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 2019. gada 31. oktobrī, Autotransporta direkcija (ATD) uzsāk kampaņu “Mazs pasažieris, liels risks”, lai pievērstu bērnu un viņu vecāku uzmanību bērnu drošībai uz ceļa un sabiedriskajā transportā.

Autotransporta direkcija pēdējo gadu laikā ir saskārusies ar gadījumiem, kad bērns iekāpis citā autobusā vai palaidis garām savu pieturu, aizbraucot tālāk līdz vietai, ko nepārzina. Nereti tādās situācijās bērni nobīstas, nezinot, kā tālāk rīkoties un pie kā vērsties. Kampaņas “Mazs pasažieris, liels risks” laikā bērniem, viņu vecākiem un autobusa vadītājiem tiks skaidrots, kā rīkoties šādās un citās iespējamās situācijās, ziņo Autotransporta direkcija.

“Kampaņas laikā atkārtoti uzrunāsim pārvadātājus, atgādinot, ka par mazajiem pasažieriem ir jāparūpējas un nekad nedrīkst atteikt viņiem palīdzību. Noteikti vērsīsimies arī pie vecākiem, aicinot viņus pastāstīt saviem bērniem par to, kā rīkoties, ja, braucot sabiedriskajā transportā, gadās saskarties ar grūtībām,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Ne mazāk svarīgi ir arī pārliecināties par drošu ceļa šķērsošanu pēc izkāpšanas no sabiedriskā transporta. Turklāt šobrīd, kad diennakts tumšais laiks iestājas agrāk, pasažierus bez gaismu atstarojošiem elementiem pamanīt ir grūti.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem 2018. gadā ceļu satiksmes negadījumos iekļuvuši 492 bērni. 104 bērni, kuri iekļuva negadījumā, neatradās transportlīdzeklī, bet bija gājēji, un 11 bērni gājēji pērn guva smagus savainojumus. Savukārt šogad satiksmes negadījumos iekļuvis jau 391 bērns. 95 bērni bijuši gājēji, no kuriem septiņi guva smagas traumas.

Padomus bērniem, kā droši šķērsot ceļu, var apskatīt šeit.

“Ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros ir iesaistītas nepilngadīgas personas, joprojām ir augsts, un tas nesamazinās. Iemesli tam ir dažādi – reizēm bērni ir pārāk izklaidīgi un nepārliecinās par drošību pirms ceļa šķērsošanas; iespējams, skatās telefonā, šķērsojot ceļu; ne vienmēr lieto atstarotājus. Iemesli ir dažādi, bet tam visam pamatā ir nepietiekama uzmanība,” uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs.

Kampaņa tiek finansēta no ceļu satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses konta līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju iemaksas no OCTA polisēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU