Viens no galvenajiem ādas slimību simptomiem ir nieze, sūrstēšana un dedzinoša sajūta, kā arī ādas apsārtums. Nieze un ādas apsārtums var būt hronisku un akūtu slimību simptoms. Pēdējā laikā visai daudz ir dermatītu jeb ādas iekaisumu, jo mūsu ikdienā arvien vairāk ienāk dažādi alergēni – sadzīves ķīmija, kosmētiskie līdzekļi, smaržas, celtniecības materiāli u.c. Niezi, jo īpaši vakaros un naktīs, var izraisīt arī kašķis. Tāpat to var radīt utis. Mēdz būt niezošas dermatozes (agrāk tās dēvēja par neirodermītiem), kad niezi jūt nevis vienā vietā, bet pa visu ķermeni. Viens no ādas iekaisumiem ir nātrene, kas izsauc stipru niezi un it kā nātru sadzeltus plankumus uz ādas. Viena no ādas slimībām ir patomimija, kad cilvēks pats sev izdara sakasījumus ādā. Sakasījumu vietās vēlāk veidojas balti rētaudi. Patomimija mēdz būt psihiski slimiem vai psihiski nelīdzsvarotiem cilvēkiem.
Nieze kā viens no simptomiem var būt arī kāda hepatīta gadījumā, sevišķi C.
Ne mazāka loma šādām kaitēm ir pēdējos gados izteiktai psihiskai nelīdzsvarotībai, jo daudzi cilvēki sociālo apstākļu dēļ jūtas bezspēcīgi, viņiem nav drošības sajūtas par savu nākotni.
"Nieze un ādas apsārtums var būt hronisku un akūtu slimību simptoms."
Par ādas slimībām cilvēki, īpaši pusaudži, bieži vien kautrējas runāt. Tādos gadījumos liela loma ir vecākiem, kuriem jāprot bērnu pārliecināt, ka kautrībai nav iemesla. Tāpat ir jāiemāca bērniem nespiest pinnes, kas, starp citu, arī niez. Pinnes var pastiprināti veidoties dažādu psiholoģisku problēmu dēļ.
Ja parādās nieze vai izsitumi uz ādas, ir jādodas pie ģimenes ārsta vai nepieciešamības gadījumā – pie dermataloga. Ar pašārstēšanos nodarboties nevajadzētu. Vienīgais, ko Dr. Krakopa iesaka ādas stiprināšanai un niezes mazināšanai, ir skarto vietu ieziešana ar 1 – 2% etiķa atšķaidījumu vai citrona sulu (to labāk atšķaidīt, jo no koncentrētas sulas nieze var pastiprināties). Skābā vidē mikrobi iet bojā. Kašķa gadījumā skābā vide nepalīdz, taču arī nekaitē. Tā dezinficē, un nieze var nedaudz mazināties.
Lai izvairītos no dažādiem ādas iekaisumiem, ir jāievēro elementāra personiskā higiēna. Iespējami biežāk jāmazgājas dušā vai vannā. Jākopj rokas un kājas, kā arī nagi.