Žurnālistei bija tiesības ierakstīt un atspoguļot sēdes gaitu

J
jautā:
20. aprīlī, 2016
Lāsma

Labdien! Š.g. 30. martā man bija jāierodas Kuldīgas novada domes administratīvajā sēdē par to, ka man bija izmucis suns no sētas, kuru desmit minūšu laikā pēc izmukšanas nošāva, bet ne par to jautājums. Ņemot vērā traģiskās sekas suņa izmukšanai, no soda mani atbrīvoja. Bet jautājums tāds: sēdes beigās, kurā piedalījos es un komisija, ceļoties no krēsla, ieraudzīju, ka sēdi diktofonā ieraksta vietējā laikraksta "Kurzemnieks" žurnāliste. Pēc pāris dienām laikrakstā arī ieraudzīju, ka ir neliels raksts par notikušo sēdē un sēdes iznākumu. Vai tiešām žurnālists tā drīkst darīt, ja man nav prasīts par to, vai drīkst piedalīties sēdē un pēc tam vēl veikt publikāciju laikrakstā? Turklāt raksts vēl bija kļūdains.

A
atbild:
06. maijā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja novada domes administratīvās komisijas sēde bija atklāta un pirms tās nebija noteikts aizliegums izmantot audio vai video ierakstu tehniskos līdzekļus, žurnālistei bija tiesības izmantot diktofonu un sagatavot rakstu par sēdes gaitu, ja rakstā netika izpausti sensitīvi personas dati. Publiski nedrīkst izmantot slepenus audio ierakstus, kuri atspoguļo privāto dzīvi vai sarunas, kas skar kādas personas privāto dzīvi.