Palīdzība pēc vētras postījumiem

J
jautā:
17. decembrī, 2011
Zinaida Anca

Privātmājai viesuļvētrā norāva jumtu un atrāva sienu u.c. Kādu palīdzību varu saņemt no pašvaldības?

A
atbild:
20. decembrī, 2011
Rūta Bierande
LV portāls

Jūs pareizi savā jautājumā norādījāt, ka palīdzības saņemšanas vieta ir pašvaldība. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 9.pantā ir noteikts, ka pašvaldībai, kuras teritorijā persona reģistrējusi savu pamatdzīvesvietu, ir pienākums nodrošināt personai iespēju saņemt tās vajadzībām atbilstošus sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību. Tas nozīmē, ka, nonākot krīzes situācijā, ikvienam ir tiesības vērsties pēc palīdzības savas pašvaldības Sociālās palīdzības dienestā.

Valstī nav vienota tiesiskā regulējuma, kā pašvaldībai rīkoties: kāds palīdzības veids un kādā apmērā sniedzams, ja īpašumu skar šādi dabas postījumi. Palīdzības veidus nosaka katra pašvaldība, izdodot domes pieņemtos saistošos noteikumus un ievērojot tās rīcībā esošos finanšu līdzekļus.

Lai sniegtu izsmeļošu atbildi uz Jūsu jautājumu, ir nepieciešama sīkāka informācija – kuras pašvaldības teritorijā atrodas dabas postījumu skartā privātmāja.

Ja negadījums noticis Rīgas teritorijā, kā norāda Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Uģis Vidauskis, īpašniekam ar konkrētu iesniegumu jāvēršas sava rajona/priekšpilsētas izpilddirekcijā vai Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā, kur viņam paskaidros iespējamās palīdzības veidu un apmēru. Rīgā pašvaldība var palīdzēt ar pagaidu izmitināšanas vietu. Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli. Tātad – lai saņemtu palīdzību, Jums ar rakstisku iesniegumu jāvēršas savā pašvaldībā.

Papildu informācijai: