Personas attēls ir aizsargāts Personas datu aizsardzības likumā

J
jautā:
05. jūnijā, 2015
Ruslans

Es strādāju viesnīcā, un klientam bija konflikts ar viesnīcu, un tad viņa pārgāja uz personību. Pazemoja un apsaukāja. Saka fotografēt bez atļaujas. Izsaucu tūristu policiju, un viņi neatbrauca (piezvanīja un teica, ka nav likuma, kurš aizliegtu bez atļaujas taisīt bildes.) Vai ir kaut kāds likums?

A
atbild:
05. jūnijā, 2015
Aiga Dambe
LV portāls

Personas attēls ir personas raksturojoša pazīme, un tas ir aizsargāts, ņemot vērā tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību. Tas noteikts Personas datu aizsardzības likumā. Atbilstoši šī likuma 7. pantam fotografēt un filmēt citas personas ir atļauts tikai ar šo personu atļauju.  Tātad - pirms tiek fotografēta kāda persona, ir jāsaņem tās piekrišana foto tālākai apstrādei un lietošanai, kas nozīmē, ka Jums ir tiesības iebilst pret savas fotogrāfijas uzņemšanu, izmantošanu vai izplatīšanu tālāk, kā arī protestēt, ja tas izdarīts pret Jūsu gribu.