Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Publiskais iepirkums un pretendenta darba alga

J
jautā:
03. septembrī, 2011
Armands

Labdien. Esmu dzirdējis, ka plānojas izmaiņas likumā par iepirkuma procedūrām. No pagājušā gada 15. jūnija ir stājušies spēkā grozījumi publiskā iepirkuma likumā, kas nosaka, ka pretendenta uzņēmuma vidējai darba algai, lai piedalītos iepirkumā, ir jābūt vismaz 70% no konkrētās nozares vidējās darba algas valstī. Vai ir taisnība, ka plānojas izmaiņas šajā sakarā?

A
atbild:
08. septembrī, 2011
Iepirkumu uzraudzības birojs
Džeina Gaile, Metodoloģijas departamenta vecākā referente

Jautājumā minētā norma - Publisko iepirkumu likuma 39. panta pirmās daļas 6. punkts – ir apstrīdēta Satversmes tiesā, līdz ar to iespējamie grozījumi varētu būt saistīti ar Satversmes tiesas spriedumu šajā lietā. Lieta ierosināta 2011. gada 16. martā, un prognozējams, ka spriedums varētu tikt pieņemts 2011. gada oktobrī vai novembrī.

Tāpat Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā ir iesniegti Finanšu ministrijas priekšlikumi attiecībā uz pāreju no NACE 2. red. klasifikācijas uz NACE 4. red. klasifikāciju.

Jebkurā gadījumā par jebkādiem grozījumiem Publisko iepirkumu likumā lems jaunievēlētā Saeima.