E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 7
Lasīšanai: 2 minūtes
1
7
1
7

Kur un kā meklēt jaunumus likumos

Publicēts pirms 14 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. aprīlī, 2010
Ints Akords

Labdien! Gribu noskaidrot, vai vortāla www.likumi.lv saturs ir tas pats, kas publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis"? Vai ir kāda atšķirība, kas jāņem vērā, meklējot likumus? Piemēram, 25. martā stājās spēkā jaunie grozījumi Darba likumā. Kur man tos labāk meklēt? Laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" vai vortālā www.likumi.lv?

A
atbild:
21. aprīlī, 2010
Tiesību aktu vortāls "Likumi.lv"
Inese Luste, galvenā redaktore

Visus tiesību aktus sākotnēji publicē (izsludina) LR oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Tie ir pieejami arī laikraksta elektroniskajā versijā http://www.vestnesis.lv (jaunākais izdevuma laidiens un arī publikāciju arhīvs kopš 1995. gada ir pieejams bez maksas).

Arī vortālā http://www.likumi.lv tiek publicēti visi jaunākie tiesību akti. Atšķirība starp abām vietnēm ir tā, ka http://www.likumi.lv ir tiesību aktu vortāls, tas ir - tajā ir pieejami TIKAI tiesību akti, bet http://www.vestnesis.lv ir pieejams viss oficiālā laikraksta saturs, tajā skaitā oficiālie sludinājumi, Saeimas stenogrammas u.c. materiāli.

Meklējot tiesību aktus http://www.vestnesis.lv vai http://www.likumi.lv, atšķirība ir tāda, ka pirmajā tiesību akts tiek atvērts tādā redakcijā, kādā tas tika izsludināts, savukārt vortālā tas tiek atvērts jau ar iestrādātiem grozījumiem jeb aktuālajā redakcijā.

Ja vēlaties lietot pilnīgu likuma tekstu ar visām izmaiņām, ērtāk to meklēt vortālā http://www.likumi.lv, jo redakcija konsolidē tiesību aktus un piedāvā tos aktuālajās redakcijās (tas nozīmē, ka lietotājs var lasīt precīzu un pilnīgu tekstu ar visām izmaiņām jau to spēkā stāšanās dienā).

Attiecībā uz grozījumu meklēšanu atšķirību nav.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 108 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas