TĒMA: Ekonomika

Tiesības uz bezdarbnieka statusu

J
jautā:
14. decembrī, 2014
Marina

Vai personai, kurai ir citas valsts pilsonība (ar pastāvīgas uzturēšanas atļauju Latvijā) un ir sasniegts citas valsts pensijas vecums, kas ir mazāks par Latvijā noteikto pensijas vecumu, ir tiesības uz bezdarbnieka statusa saglabāšanu un Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvāto apmācības kursu apmeklēšanu?

A
atbild:
16. decembrī, 2014
Nodarbinātības valsts aģentūra
Velta Innuse, Juridiskā departamenta juriskonsulte

Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma (turpmāk – Likums)  10.panta pirmās daļas 6.punktā noteikts, ka tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir šā likuma 2.panta otrajā daļā minētajai personai, kura:

  • nav sasniegusi vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju,
  • vai kurai valsts vecuma pensija nav piešķirta (tai skaitā priekšlaicīgi).

Likuma 2.panta otrās daļas 1.punktā noteikts, ka noteikto atbalstu ir tiesīgi saņemt  Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, vai persona, kurai ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā [..]. Minētā likuma norma attiecināma uz Latvijā noteikto pensijas vecumu.

Tātad personai, par kuru tiek jautāts, ir tiesības saglabāt bezdarbnieka statusu un, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, saņemt bezdarbniekiem paredzētos pakalpojumus.