TĒMA: Finanses

Vai kriptovalūtu var izņemt naudā

J
jautā:
24. septembrī, 2024
silvija

Sakiet, vai kriptovalūtu var izņemt naudā?

A
atbild:
Šodien

Jā, kriptovalūtas iespējams konvertēt uz tradicionālo fiat valūtu. Pēc tam minēto valūtu var izņemt skaidrā naudā vai izmantot, lai norēķinātos par pakalpojumiem ar maksājumu karti.

Populārākās iespējas, lai veiktu kriptovalūtu konvertāciju uz fiat valūtu, ir:

  • kriptovalūtu biržas:
    • tādas platformas kā Coinbase, Binance vai Kraken ļauj konvertēt kriptovalūtu par fiat valūtu (piemēram, eiro) un skaitīt uz bankas kontu vai karti;
    • Revolut ir piemērs, kur var ērti pirkt, pārdot, konvertēt un izņemt kriptovalūtu, izmantojot viņu karti kā maksāšanas līdzekli;
  • kripto ATM pakalpojumu sniedzēji –, kaut arī Latvijā tie nav visai izplatīti, lielā daļā pasaules pieejami kriptovalūtu bankomāti, kas ļauj izņemt skaidru naudu apmaiņā pret Bitcoin vai citu kriptovalūtu;
  • kripto debetkartes – ir ļoti liels skaits kriptopakalpojumu sniedzēju, kas nodarbojas ar specializētu kripto debetkaršu tirdzniecību. Tās ļauj konvertēt kriptovalūtu fiat valūtā, ko var izņemt no ATM vai izmantot pirkumiem ikdienā.