Par uzturēšanās atļaujas Portugālē saņemšanu

J
jautā:
23. septembrī, 2024
Linda

Ja plānoju ārzemēs uzturēties ilgāk nekā 90 dienas pusgada laikā, kur ir jāvēršas, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Portugālē?

A
atbild:
26. septembrī, 2024

Jums ir tiesības uzturēties jebkurā ES valstī, kurā strādājat algotu darbu, esat pašnodarbinātais vai uz laiku norīkots darbā. Pēc trim mēnešiem jums kā personai, kas uzņemošajā valstī strādā algotu darbu, jāreģistrē sava dzīvesvieta kompetentajā iestādē (parasti pašvaldībā vai vietējā policijas iecirknī). Pēc reģistrēšanās saņemsiet reģistrācijas apliecību. Šis dokuments apliecina tiesības dzīvot uzņemošajā valstī.

Jums būs jāuzrāda:

  • derīga personas apliecība vai pase;
  • izziņa par nodarbinātību vai darba devēja apstiprinājums, ka esat pieņemts darbā;
  • (ja esat pašnodarbinātais) pierādījums, ka esat pašnodarbinātais.

Plašāk par uzturēšanās tiesībām Portugālē varat lasīt šeit.