E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31709
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Pamatkapitāla palielināšana

J
jautā:
06. februārī, 2024
Eduards

Vai ir kāda procedūra un birokrātiskā puse, lai ieskaitītu obligātās rezerves mazkapitāla SIA? Vai, ja kontā ir vairāk par 2800 eiro, var uzskatīt, ka pamatkapitāla rezerves ir automātiski palielinātas?

A
atbild:
14. februārī, 2024

Atbilstoši Komerclikuma 185.¹ pantam: “Ja sabiedrības pamatkapitāls ir mazāks par šā likuma 185. pantā noteikto, tā katru gadu veido obligāto rezervi, izdarot atskaitījumus vismaz 25 procentu apmērā no pārskata gada peļņas. Obligāto rezervi, pamatojoties uz dalībnieku sapulces lēmumu, var izmantot:

  • pamatkapitāla palielināšanai;
  • pārskata gada zaudējumu segšanai, ja tie nav segti no iepriekšējā pārskata gada peļņas;
  • iepriekšējā pārskata gada zaudējumu segšanai, ja tie nav segti no pārskata gada peļņas.

Ja sabiedrības pamatkapitāls ir mazāks par šā likuma 185. pantā noteikto, tās valde priekšlikumā par sabiedrības peļņas izlietošanu papildus šā likuma 180. panta trešajā daļā minētajām ziņām norāda obligātās rezerves veidošanai izdarāmo atskaitījumu apmēru.”

Saskaņā ar Komerclikuma 185.1 panta sesto daļu sabiedrībai ir pienākums palielināt pamatkapitālu līdz 2800 eiro triju mēnešu laikā, ja sabiedrība neatbilst šī panta pirmās daļas 2., 3., un 4. punktā norādītajām pazīmēm.

Pamatkapitāla palielināšanas gadījumā jāņem vērā Komerclikuma 197. pantā noteiktā kārtība par pamatkapitāla palielināšanu (t. sk. rezervju ieskaitīšanu pamatkapitālā). Gada pārskata nesadalīto peļņu var novirzīt pamatkapitāla apmaksai. Pamatkapitāla palielināšana un iesniedzamie dokumenti ir aprakstīti Uzņēmumu Reģistra tīmekļvietnē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 36 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas