TĒMA: Nodokļi

No PVN maksātāju reģistra izslēdz arī pēc nodokļa maksātāja iniciatīvas

J
jautā:
15. janvārī, 2024
Oskars

Labdien! Sākot ar 2024. gada 1. janvāri, ir stājušās spēkā izmaiņas: PVN maksātāja reģistrācijas slieksnis palielināts no 40 000 līdz 50 000 eiro. Esmu (IK) jau reģistrēts PVN maksātājs (reģistrēts 2022. gadā). Iepriekšējos 12 mēnešos mani ienākumi nav pārsnieguši šo slieksni (50 000), un es neplānoju šo slieksni pārsniegt. Vai varu izstāties no PVN maksātāju reģistra?

A
atbild:
19. janvārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

PVN reģistrācijas slieksnis 40 000 eiro bija līdz 2023. gada 31. decembrim.

No PVN maksātāju reģistra var izslēgt arī pēc nodokļa maksātāja iniciatīvas. Nodokļu maksātājam Valsts ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz pamatots iesniegums par tā izslēgšanu no VID PVN maksātāju reģistra. Tas paredzēts Pievienotās vērtības likuma 73. pantā. Savukārt likuma 74. pantā ir noteikta vispārīgā kārtība reģistrēta nodokļa maksātāja izslēgšanai no Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistra un izslēgšanas brīdis.