Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļi nav apliekami ar nodokli

J
jautā:
03. janvārī, 2024
Elza

Labdien! Ar bērna tēvu neesmu bijusi precējusies. Tagad dzīvojam atsevišķi. Bērns dzīvo ar mani. Ir neoficiāla vienošanās ar bērna tēvu, ka viņš man katru mēnesi pārskaita uzturlīdzekļus bērnam 150 eiro apmērā. Gadā tie ir 1800 eiro. Vai, sākot ar 2024. gadu, man par šo naudu kaut kādā veidā jāatskaitās VID un jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
06. februārī, 2024

Saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta pirmās daļas 11. punktu uzturlīdzekļi nav apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Tomēr saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā publicēto informāciju par izmaksāto ienākumu, kas nav apliekams ar nodokli, ienākuma izmaksātājs nosūta VID paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām. Paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām ienākuma izmaksātājs iesniedz VID reizi gadā – līdz nākamā gada 1. februārim.

Veidlapa ir pieejama šeit.