UGF var izmaksāt uzturlīdzekļus par vienu bērnu un paralēli piedzīt parādu par otru

J
jautā:
21. decembrī, 2023
Svetlana

Man ir divi bērni – dēls (18 gadi) un meita (17 gadi). Ja dēls ir pieprasījis uzturlīdzekļus no abiem vecākiem caur valsti un tas tiek apstiprināts, vai es varēšu beigt maksāt uzturlīdzekļus par meitu, kas vienmēr ir maksāti no valsts? Šādā gadījumā sāk veidoties parāds.

A
atbild:
26. janvārī, 2024

Saskaņā ar Civillikuma 179. panta pirmo daļu ikviena vecāka pienākums ir uzturēt bērnu, kamēr viņš pats spēj sevi apgādāt. Ja vecākam tiek maksāts par nepilngadīgu bērnu no valsts līdzekļiem (Uzturlīdzekļu garantiju fonds), tad  saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 3. pantu maksājumi tiks veikti līdz brīdim, kamēr bērns kļūs pilngadīgs.

Attiecīgi, ja pilngadīgs bērns ir iesniedzis Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai iesniegumu par uzturlīdzekļu izmaksu, vecākam saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 11. panta septīto daļu ir iespēja noslēgt vienošanos par kārtību, kādā viņš veic uzturlīdzekļu un par tiem aprēķināto likumisko procentu maksājumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai.