Vai darbinieks, kas atrodas BKA, var saņemt naudas balvu

J
jautā:
08. decembrī, 2023
Alīna

Labdien! Šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā. Darba devēja finanšu līdzekļi atļauj izmaksāt darbiniekiem naudas balvas; tās tiek izmaksātas vienu reizi gadā (uz Ziemassvētkiem). Ņemot vērā, ka dekrētā devos otrajā pusgadā, pirmo pusgadu cītīgi nostrādājot, arī es saņemšu naudas balvu par pirmo pusgadu. Vai tas kaut kādā mērā var ietekmēt manu bērna kopšanas atvaļinājumu un radīt man kādas nepatikšanas ar VSAA?

A
atbild:
15. decembrī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja vecāku pabalsta saņemšanas laikā, kad atrodaties bērna kopšanas atvaļinājumā, darba devējs jums vēlas izmaksāt materiālu atbalstu naudas izteiksmē, tad, lai vecāku pabalsts tiktu izmaksāts pilnā apmērā (nevis 50% apmērā no piešķirtā pabalsta), darba devējam Valsts ieņēmumu dienesta ziņojumā ir korekti jānorāda jums izmaksātās summas atšifrējums, proti, ka tā nav darba alga (attiecīgi šajā mēnesī, kad ir ienākumi, nevar būt norādītas nostrādātās stundas).