Komunālo maksājumu pārmaksa

J
jautā:
04. decembrī, 2023
Ivars

Labdien! Divus gadus īrēju dzīvokli (uz līguma pamata), pēc tam to nopirku. Pārreģistrējot dzīvokli, pamanīju, ka iepriekšējos komunālajos rēķinos atsevišķas pozīcijas nav pareizas. Apsaimniekošanas firma atsakās pārrēķināt, jo nebiju īpašnieks. Iepriekšējais īpašnieks ir devies uz Āziju un nav pieejams. Vai es kā īrnieks ar līgumu un visiem maksājumiem varu vērsties tiesā pret apkalpojošo firmu? Pārmaksa ir ap 750 eiro. Paldies!

A
atbild:
29. decembrī, 2023

Atbilde uz jūsu jautājumu ir meklējama noslēgtajā īres līgumā, t. i., kura no pusēm (īrnieks vai izīrētājs) bija saistīta ar līgumiskajām attiecībām pret pārvaldnieku. Ja norēķinus par komunālajiem maksājumiem veica īpašnieks (vai īrnieks – īpašnieka vārdā), tad pārrēķinu ir tiesīgs prasīt tikai īpašnieks (bijušais īpašnieks). Savukārt, ja jums kā īrniekam bija noslēgts līgums ar pārvaldnieku un maksājumus veicāt tieši pārvaldniekam (uz šī līguma pamata), tad pārvaldniekam ir pienākums veikt pārrēķinu.