E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30919
Lasīšanai: 3 minūtes

Par tiesībām uzturēties Norvēģijas Karalistē

J
jautā:
08. novembrī, 2023
Daniels

Labdien! Es, Latvijas pilsonis, un Ukrainas pilsone vēlamies sarakstīties. Viņai ir bēgļu statuss, kas izsniegts Latvijā. Tāpat viņai ir uzturēšanās atļauja (ne pastāvīgā). Pēc sarakstīšanās mēs vēlamies aizbraukt uz Norvēģiju, strādāt ilgāk kā trīs mēnešus. Kādā iestādē mums jāvēršas saistībā ar migrācijas jautājumiem? Cik saprotu, man kā Latvijas pilsonim uzturēšanās atļauja Norvēģijā nebūs vajadzīga, bet es nezinu, kā būs ar manu topošo sievu. Paldies!

A
atbild:
13. novembrī, 2023

Pēc laulību reģistrēšanas personai rodas tiesisks pamats uzturēties Latvijas Republikā, pieprasot uzturēšanās atļauju atbilstoši Imigrācijas likuma 25. pantā noteiktajam.

Informāciju par uzturēšanās nosacījumiem Norvēģijas Karalistē Latvijā sniedz Nodarbinātības valsts aģentūra:

  • Latvijas pilsoņi bez uzturēšanās reģistrācijas var strādāt un uzturēties Norvēģijā līdz trim mēnešiem.
  • Lai uzturētos Norvēģijā ilgāk par trim mēnešiem, ir jāveic uzturēšanās reģistrācija. Vispirms nepieciešams aizpildīt reģistrācijas pieteikumu Norvēģijas Imigrācijas direktorāta mājaslapā, sadaļā Application portal Norway. Pēc pieteikuma aizpildīšanas noteiktajā datumā būs jāierodas vietējā policijas iecirknī vai ārvalstnieku pakalpojumu centrā, ja uzturaties Oslo, Kirkenesas un Stavangeras pilsētā, lai saņemtu uzturēšanās reģistrācijas sertifikātu.
  • Ja Latvijas pilsonis reģistrējas Norvēģijas nodarbinātības dienestā (NAV) kā darba meklētājs, tad bez uzturēšanās reģistrācijas var uzturēties Norvēģijā līdz sešiem mēnešiem.
  • Latvijas nepilsoņi drīkst brīvi iebraukt un uzturēties Norvēģijā līdz trim mēnešiem. Taču nepilsoņi Norvēģijā nedrīkst strādāt bez Norvēģijas Imigrācijas direktorāta izsniegtas uzturēšanās atļaujas ar tiesībām strādāt.
  • Ja Latvijas nepilsonis dodas uz Norvēģiju kopā ar ģimenes locekli vai pie ģimenes locekļa, kurš ir Latvijas vai citas ES/EEZ valsts pilsonis, tad nepilsonis var uzturēties un strādāt Norvēģijā uz ES pilsoņa ģimenes locekļa uzturēšanās atļaujas pamata un nav nepieciešams noformēt uzturēšanās atļauju ar tiesībām strādāt. Šajā gadījumā nepilsonim, ierodoties Norvēģijā, Imigrācijas direktorātā jāiesniedz pieteikums un dokumenti ES pilsoņa ģimenes locekļa uzturēšanās kartes saņemšanai.

Latvijas Republikas pilsoņiem atbalstu un konsultācijas par uzturēšanos Norvēģijas Karalistē sniedz arī Latvijas Republikas vēstniecība Norvēģijas Karalistē, kontakti ir pieejami šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 37 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas