TĒMA: Ģimene

Laulības reģistrācija starp Latvijas un Bolīvijas pilsoni

J
jautā:
11. oktobrī, 2023
Karīna

Vai Latvijas pilsonis var Latvijā sarakstīties ar Bolīvijas pilsoni?

A
atbild:
03. novembrī, 2023

Katram Latvijas pilsonim ir tiesības reģistrēt laulību Latvijā atbilstoši Civillikumā 11. pantā noteiktajam.

Laulība tiek reģistrēta klātienē dzimtsarakstu nodaļā vai jebkurā citā vietā, ja tiek izpildītas likumā nostiprinātās prasības.

Pirms laulības reģistrēšanas ir jāiesniedz dokumenti dzimtsarakstu nodaļā. To var veikt arī attālināti vietnē latvija.lv, informācija par to ir pieejama šeit.

Atbilstoši Civillikuma 41. pantā noteiktajam laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā.

Imigrācijas likuma 10.,11.,12., 13., 22. pantā noteiktais paredz, ka Bolīvijas pilsonis Latvijas Republikā ierodas, izmantojot vīzu, kas tiek izsniegta, pamatojoties uz jūsu ielūgumu. Dokumenti ielūguma apstiprināšanai ir jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, PMLP kontaktinformācija ir pieejama šeit.

Pēc laulības reģistrēšanas personai rodas tiesisks pamats uzturēties Latvijā, pieprasot uzturēšanās atļauju (atbilstoši Imigrācijas likuma 25. pantā noteiktajam).