Slimības lapa un mēneša darba laiks

J
jautā:
16. oktobrī, 2013
Lolita Pētermane

Labdien. Vai no mēneša stundām (slīdošais grafiks) atņem stundas par A slimības lapu, un ir jāskaita, cik palika nostrādāt?

A
atbild:
28. oktobrī, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, saskaņā ar likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 36.pantu slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām, kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā - darba devējam ir pienākums apmaksāt tikai tās dienas, kuras ir bijušas ieplānotas darba grafikā pirms darbinieka saslimšanas.

Darbnespēja ir attaisnota prombūtne, par kuru jāsamazina mēnesī nolīgto darba dienu (stundu) skaits.

Valsts darba inspekcijas skaidrojumā par darba laika uzskaiti summētā darba laika darbiniekiem, aprēķinot virsstundas pārskata periodā, norādīts: darba līgumā, kā to paredz Darba likuma 40.panta otrās daļas 7.punkts, ir jānorāda nolīgtais dienas vai nedēļas darba laiks.

Gadījumā kad darba laikposms ir ticis pārtraukts ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma vai pārejošas darbnespējas dēļ, uzskatāms, ka ikkatrā darba pārtraukuma laikposma dienā vai nedēļā ir tik daudz darba stundu vai dienu, cik nolīgts darba līgumā atbilstoši Darba likuma 40.panta otrās daļas 7.punkta prasībai par dienas vai nedēļas darba laiku.