Vai pēc skolas absolvēšanas var iesaistīties NVA skolēnu nodarbinātības pasākumā

J
jautā:
28. jūlijā, 2023
Inese

Labdien! NVA nodarbinātības programmā rakstīts, ka tajā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādē. Vai arī pēc 12. klases beigšanas un iestāšanās augstskolā jaunietis uz mēnesi var līdzdarboties šajā NVA programmā? Paldies par atbildi!

A
atbild:
11. augustā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Kā jau minējāt, skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādē.

Ņemot vērā, ka jaunietis jau ir pabeidzis 12. klasi, viņš vairs nav uzskatāms par vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādes audzēkni, līdz ar to viņš neatbilst mērķgrupai.

Arī Nodarbinātības valsts aģentūra apstiprina: “Persona, kas ir pabeigusi izglītības ieguvi vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādē, iesaistīties NVA rīkotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā nevar.”