Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Koka vainaga veidošana

J
jautā:
17. jūlijā, 2023
Natālija

Labdien! Vai koka (liepa) vainaga veidošanai (samazināšanai – no 20 m uz 7 m) Rīgā, privātajā teritorijā gar ielu, ir nepieciešama atļauja?

A
atbild:
18. jūlijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Saskaņā ar Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 204 “Rīgas pilsētas apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības saistošie noteikumi” 6. punktu apstādījumos aizliegts:

  • bez koku ciršanas atļaujas saņemšanas cirst kokus, izņemot normatīvajos aktos noteiktos gadījumus;
  • bojāt kokus (lauzt zarus, neprofesionāli apzāģēt vainagu, plēst mizu, veikt urbumus stumbrā, traumēt saknes, mehāniski vai ķīmiski bojāt vai citādā veidā ietekmēt koku), ja bojājumu rezultātā koks daļēji vai pilnībā zaudē vai var zaudēt savu augtspēju;
  • veicot ar koka vainagošanu saistītus darbus, samazināt koka lapotnes masu vairāk par 20%.

Atbildot uz jautājumu, vai ir jāsaskaņo koku kopšana/jāsaņem atļauja, Rīgas dome norāda, ka tas nav jādara.