Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai pensiju var pārskaitīt uz ārvalstu kontu

J
jautā:
19. jūnijā, 2023
Gatis

Vai VSAA pārskaita pensiju uz ārvalstu kontu, piemēram, LT Revolut utt.? Latvijas bankām piekļuve ir ļoti ierobežota, un rodas problēmas ar konta apkalpošanu.

A
atbild:
21. jūnijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts pensiju izmaksa tiek nodrošināta, pamatojoties uz likumā “Par valsts pensijām” 32. panta 1. punktā noteikto:

“Valsts pensija pēc pensijas saņēmēja pieprasījuma pārskaitāma viņa Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā vai piegādājama pensijas saņēmēja dzīvesvietā par maksu, ieturot no pensijas tās piegādes izdevumus saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likumā noteikto maksu par pensijas, pabalsta vai atlīdzības piegādi.”