Lasīšanai: 1 minūte

Vai adoptētam bērnam pienākas uzturlīdzekļi no bioloģiskajiem vecākiem

J
jautā:
15. jūnijā, 2023
Klinta

Labdien! Lieta tāda, ka man bioloģiskais tēvs devis piekrišanu adopcijai, bet es tikai nesen iesniedzu atteikumu no alimentiem. Vai tam var būt kādas sliktas sekas?

A
atbild:
11. jūlijā, 2023
Olga Lauva
juriste

Diemžēl jautājums ir diezgan neskaidrs, līdz ar to nevar sniegt atbildi pēc būtības.

Saskaņā ar Civillikuma 198. pantu, ja bērnu adoptējusi trešā persona, tad vecāku aizgādība izbeidzas. Pants noteic, ka līdz ar adopciju bērnam izbeidzas radniecības attiecības ar vecākiem un ar tām saistītās personiskās, mantiskās tiesības un pienākumi pret viņiem, arī maksāt uzturlīdzekļus.

Ja spēkā stājies tiesas nolēmums, ar kuru apstiprināta bērna adopcija, tad uzturlīdzekļus vairs nebūs iespējams saņemt arī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda. Šādā gadījumā pienākums nodrošināt uzturlīdzekļus bērna uzturam ir adoptētājam.