Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Zāles, kuras nevar identificēt, uzskatāmas par nederīgām

J
jautā:
06. jūnijā, 2023
Jānis

Labdien! Vai Latvijā ir iespējams kaut kur identificēt zāļu tabletes no ārstniecības iestādes? Ir atrastas zāles gan bez marķējuma, gan ar marķējumu, bet tās īsti nevaru identificēt. Iepriekš jau jautāju Valsts tiesu ekspertīžu birojam, saņēmu atbildi, ka tas nav viņu kompetencē.

A
atbild:
07. jūlijā, 2023

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka zāles kļūst nederīgas, ja:

  • beidzies to derīguma termiņš;
  • zāles ir nepareizi uzglabātas;
  • mainījies zāļu izskats, smarža vai garša;
  • bojāts iepakojums;
  • nav salasāms zāļu nosaukums.

Ņemot vērā, ka jūsu zāles nav identificējamas, tās uzskatāmas par nederīgām. Sarunā ar LV portālu ZVA aģentūra uzsver, ka nezināmas izcelsmes zāles nevajag lietot, bet gan nodot utilizācijai kādā no aptiekām. Ja pacientam būs nepieciešams, tad ārsts zāles izrakstīs atkārtoti.