E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29174
Lasīšanai: 3 minūtes

Augstskolas diplomā nav norādīts tā izsniegšanas datums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. aprīlī, 2023
Liāna

Labdien! Kā un kur es varu saņemt informāciju par sava diploma izdošanas datumu? Ieguvu bakalaura grādu augstskolā 2002. gadā. Augstskola ir likvidēta 12.10.2016. Tagad apguvu 72 stundu programmu citā augstskolā. Pirms noslēguma darba tika pamanīts, ka diplomā nav uzrādīts tā izdošanas datums. Diplomā un tā pielikumā ir tikai lēmuma par kvalifikācijas piešķiršanu datums.

A
atbild:
26. aprīlī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Kritērijus un kārtību, kādā izsniedz valsts atzītus augstāko izglītību apliecinošus dokumentus par akreditētas studiju programmas apguvi, kā arī minēto dokumentu paraugus nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 202 “Kārtība, kādā izsniedz valsts atzītus augstāko izglītību apliecinošus dokumentus”. Bakalaura diploma 3. lappusē jābūt norādītam diploma izsniegšanas datumam (noteikumu 1. pielikums). Tātad, ja diplomā nav veikts ieraksts par tā izsniegšanas datumu, dokuments uzskatāms par kļūdainu un tā vietā augstskolai būtu jāizsniedz jauns un atbilstoši noformēts diploms.

Augstākās izglītības iestāde katram diplomu veidam iekārto atsevišķu diplomu izsniegšanas reģistrācijas žurnālu (noteikumu 24. punkts). Tajā cita starpā jābūt norādītam diploma izsniegšanas datumam un diploma saņēmēja parakstam (noteikumu 8. pielikums). Parakstoties diplomu izsniegšanas reģistrācijas žurnālā par diploma saņemšanu, persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu (noteikumu 26. punkts).

Ja augstskola ir reorganizēta, izglītību apliecinošie dokumenti nonāk glabāšanā pie tās tiesību pārņēmēja. Tātad ar iesniegumu par kļūdaina diploma anulēšanu un jauna diploma izsniegšanu, kurā kļūda ir labota, jāvēršas pie augstskolas tiesību un saistību pārņēmēja.

Gadījumā, ja izglītības iestāde ir likvidēta un tai nav tiesību pārņēmēja, iestādes dokumentācija saskaņā ar Arhīvu likuma 7. pantā noteikto nonāk glabāšanā Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA). Tā kā ieraksta par izsniegšanas datumu jūsu diplomā nav, tam jābūt diplomu reģistrācijas žurnālā.

Atbilstošu arhīva izziņu jūs varat pieprasīt LNA. Kārtība, kādā veicama arhīva izziņu pieprasīšana, atrodama LNA tīmekļvietnes sadaļā “Arhīva izziņas”. Tālrunis informācijai par arhīva izziņu pieprasīšanu un saņemšanu: + 371 20027447; e-pasta adrese: lna.izzinas@arhivi.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 37 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas