TĒMA: Nodokļi

Vai apdrošināšanas atlīdzību apliek ar nodokli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. janvārī, 2023
Mārīte

Labdien! Mana bērna tēvs dzīvoja ārzemēs, kur arī nomira. Viņš bija apdrošināts, un apdrošināšana bija noformēta uz meitu. Ārzemēs apdrošinātāji viņai izmaksās apdrošināšanas naudu. Vai no šīs summas ir jāmaksā nodoklis? Kādā apmērā?

A
atbild:
06. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju nodokli” 9. pantā (“Ar nodokli neapliekamo ienākumu veidi”) noteikts: “Ar nodokli neapliek apdrošināšanas atlīdzības, kuras izmaksājušas Latvijā, Eiropas Savienības dalībvalstī vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī reģistrētas apdrošināšanas sabiedrības, izņemot tās apdrošināšanas atlīdzības, kas izmaksātas atbilstoši:

  1. a) dzīvības, veselības un negadījuma apdrošināšanas līgumam, kuru apdrošinātā interesēs noslēdzis darba devējs (vai cits apdrošinājuma ņēmējs – juridiskā persona), pienākot apdrošināšanas līgumā paredzētajam līguma beigu termiņam vai laužot līgumu pirms termiņa;
  2. b) mūža pensijas apdrošināšanas līgumam (ar uzkrāto fondētās pensijas kapitālu atbilstoši Valsts fondēto pensiju likumam).”

Informācija par nodokļu piemērošanu, konkretizējot faktus, jums jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.