TĒMA: Nodokļi

No cik liela naudas pārskaitījuma un kam jāmaksā ienākuma nodoklis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. decembrī, 2022
Anna

Cik daudz naudas var pārskaitīt gadā vai mēnesī, kas netiks aplikta ar nodokļiem?

A
atbild:
20. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tā kā jautājums nav konkrēts – par kādu naudas pārskaitījumu ir runa un kam nauda tiek pārskaitīta –, informējam par vispārējo kārtību, kāda attiecas uz dāvinājumiem un tamlīdzīgiem pārskaitījumiem. Turklāt nodokļa maksāšanas pienākums, ja tāds būs, attiecas uz naudas saņēmēju, kuram tas būs ienākums, nevis uz naudas pārskaitītāju.

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli9. pantā noteikts, ka ar nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Saskaņā ar Civillikumu šis atbrīvojums attiecas uz vecākiem, vecvecākiem, bērniem, mazbērniem, brāļiem, māsām, vecāku brāļiem vai māsām, brāļu un māsu bērniem.

Ja naudu pārskaita cilvēkam, kurš nav tuvs radinieks, šādu ienākumu viņam ar nodokli neapliek līdz 1425 eiro kalendārā gada laikā.