Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma nauda atbilst darbinieka vidējai izpeļņai

J
jautā:
12. augustā, 2013
Vaira Linde

Sveiki. Kādu man vajadzētu saņemt atvaļinājuma naudu par mēnesi, ja mana darba alga ir 102 lati (pusslodze).

A
atbild:
16. augustā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atvaļinājuma nauda ir apmēram tāda pati kā alga. No atvaļinājuma naudas (kas aprēķināta uz papīra) arī ietur nodokļus – iedzīvotāju ienākuma nodokli, sociālās iemaksas – un piemēro atvieglojumus par apgādājamiem, ja tādi ir.

Darba likuma 75.panta devītā daļa paredz, ka par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamo  summu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā. Savukārt šī likuma 75.panta piektajā daļā noteikts: dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu.

Darba likuma 71. pants darba devējam uzliek pienākumu izskaidrot darba samaksas aprēķinu. Tāpēc varat prasīt, kā veidojusies atvaļinājuma nauda, kādi nodokļi ieturēti, kā arī citu informāciju.