Ja nozaudēts atestāts

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. jūlijā, 2022
Tatjana

Labdien! Nozaudēts vidusskolas atestāts, skola sen likvidēta. Arhīvs izdeva izziņu ar sekmju žurnāla kopiju, kurā mans vārds ir ierakstīts daļēji, bet skan kā cits. Pedagogu padomes lēmums ir izsniegt atestātu ar Nr....., atestāta kopija nav iesniegta. Kā rīkoties šādā situācijā? Paldies!

A
atbild:
12. augustā, 2022

Ja ir nozaudēts (nozagts, iznīcināts vai neatjaunojami bojāts) vispārējās izglītības dokumenta oriģināls, tad jāvēršas izglītības iestādē, kas izsniegusi dokumenta oriģinālu, ar lūgumu izsniegt izglītības dokumenta dublikātu. Ja izglītības iestāde ir reorganizēta vai likvidēta, personai ar iesniegumu jāvēršas attiecīgās pašvaldības izglītības pārvaldē (Pilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāju un izglītības speciālistu kontaktinformācija). Papildus laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” jāiesniedz sludinājums, kurā dokuments atzīts par nederīgu. Par sludinājumu maksā tā autors. Ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc sludinājuma publicēšanas “Latvijas Vēstnesī” attiecīgās izglītības iestādes direktors vai pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs izraksta dublikātu un reģistrē izsniegto apliecību par vispārējo pamatizglītību uzskaites un reģistrācijas grāmatā vai izsniegto atestātu par vispārējo vidējo izglītību uzskaites un reģistrācijas grāmatā (https://www.izm.gov.lv/lv/biezak-uzdotie-jautajumi).