Lasīšanai: 1 minūte

Darba samaksa pagarinātās grupas skolotājam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. aprīlī, 2022
Zanda

Labdien! Esmu pagarinātās dienas grupas skolotāja sākumskolā Rīgā. Strādāju piecas dienas nedēļā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00. Kādai jābūt algai pirms nodokļu nomaksas?

A
atbild:
24. aprīlī, 2022

Pedagogu darba samaksu nosaka saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 5. jūlija noteikumiem Nr. 445. Pagarinātās dienas grupas skolotāja amata likme ir noteikta 40 h, līdz ar to zemākā darba samaksa ir noteikta minētajos noteikumos: 830 eiro par likmi. Tas nozīmē, ka zemāka darba samaksa par pilnu darba likmi (40 h) nedrīkst būt noteikta (pirms nodokļu nomaksas). Tādējādi izglītības iestādes vadītājs saskaņā ar iekšējo kārtību var noteikt augstāku samaksu par likmi iestādei pieejamā budžeta ietvaros. Lai precīzi noskaidrotu, kāda ir alga pirms nodokļu nomaksas jūsu izglītības iestādē pagarinātās dienas grupas  skolotājam, jums jāvēršas pie izglītības iestādes vadītāja.